Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sini

Well-Known Member
Miha,ai hibi minunati.Te rog ,fa-le polenizare.Nu tin prea mult si e pacat.Spun din experienta.
Felicitari pentru aceste minuni!
 

miha

Member
Multumesc, Sini... Am incercat toata vara sa-i polenizez, sunt si afara, am si albine prin curte,din pacate n-am reusit pana acum sa am seminte viabile de la ei. Eu incerc sa-mi prind si cate o varietate din butas, dar merge greu, tare greu... nu se prea vor inmultiti asa... :aoleu:

Acum se vede si hibilicul tau, Christine... e foarte frumos...
 

miha

Member
Corina, al tau pare diferit de al meu. Uita-te numai ca petalele sunt mai ondulate la al tau...si culoarea mi se pare altfel...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Corina, asta e frumos rau de tot! imi place la nebunie culoarea! vreau si eu sa stiu cum il cheama ca e super!!!
 

miha

Member
Corina, cred ca al tau e Peggy Walton . Il am si eu dar inca nu a inflorit. Daca va inflori si la mine va fi mai usor sa-i comparam...
 

diana999

Active Member
A inforit ieri dar n-am apucat sa pun poza. Tot din Kaufland l-am luat si eu. Ma bucur ca l-am luat chiar daca n-a fost la reducere:
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Toti hibi sunt frumosi dar din pacate achizitiile dupa net de la Gommer sau Herck induc in eroare dupa culoare;asta este situatia.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus