Discutii Trandafiri (partea a II-a)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

geodezia

Well-Known Member
Nick sa imi spui te rog cum miroase ..m-a apucata sa un filing pentru astia frumos mirositori nu numai aspectuosi ..
de asta am luat si eu la belle sultane ..am impresia ca astea inchise sunt mai mirositoare decit cele cu culori deschise
care au miros diafan dar nu atit de puternic ca cele colorate
 

belisima

Well-Known Member
un catifelat vechi si f parfumat,ramane la dimensiuni mai mici-60 cm


si un pocit,cred ca e tot dark lady.si uite asa de la zero englezesti ma facui cu 3 dark lady in batatura
 

geodezia

Well-Known Member
Belisima ala al tau vechi si parfumat semana cu louis XIV pe care l-am laut eu de la petrovici ..o sa pun poza cu el ..miroase frumos si e aproape de negru ..
fetelor la mine miroase salcimul o nebunie .. e super mai ales seara dupa ce se lasa caldura e ceva de vis
se impreuna cu mirosu de iarba taiata
broastele cer ploaie ploaie ploaie care nu mai vine
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
belisima a spus:
da... poate e benjamin britten-sannamaria e mama lor,poate il recunoaste ea :D
dupa culoare nu seamana cu niciunu :? ori eu nu vad :oops: eventual daca se deschide de tot floarea si mai faci o poza :)
 

belisima

Well-Known Member
:D pai floarea e cam pocita deci nereprezentativa, si poza a fost facuta in soare ,trandafirul e oooleaca mai inchis la culore....
 

cristinaf

Well-Known Member
Eu zic ca e the dark lady; e floarea mai decolorata, si frunzele sunt galbioare...
La cum tine petalele benjamin britten nu e.
Nu-ti fa inima rea ca ai 3 de acelasi fel, pui de un schimb si gata. :giggle:
 

belisima

Well-Known Member
:D pai cine a zis de inima rea?am si vreo 3 imparatese farah,si vreo 3 caribia ;-) la toamna numaram bobocii
 

daisy111

Active Member
Belisima mie nu au vrut sa mi se prinda butasii de caribia. :cry: decat ceilalti 2 cataratori.Nu stiu cu ce am gresit ca am vreo 5 soiuri mult asteptate neprinse. :cry:
Foarte frumosi trandafiri infloriti!!! :clap: Incepe spectacolul. :visator:
 

belisima

Well-Known Member
:D iubita ti-am promis unul!eu am pus pe un teren unde am ingrasat cu gainat si arata ca si cum ar fi trandafiri de anul 3 :) in schimb am pus de la cristinaf in alta parte si nu arata prea bine...as ma oftic,de ce nu i-oi fi pus tot acolo,ca sunt numai bunatati
 

daisy111

Active Member
Multumesc mult!!! :hug: Mi-a parut f rau ca nu a vrut,daduse f multi lastari,dar am tinut petul mai mult fara sa il dau jos,fara dop ,si cred ca s-a format condens mai mult ca i-am gasit inegriti. :cry:
 

adrianam

Well-Known Member
Frumos foc, dar asteptam poze si cu aparatul foto. Pare foarte catifelat iar culoarea imi place la nebunie. Sa ne spui daca sta in soare si cat timp. Este important pentru astia inchisi cum se comporta la soare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus