De prin gradinile noastre

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Iti dau la schimb din cei pt boia iute,sau iutitza?
Ce zici?
Nu pui si putina caramida pisata ? :rofl:
Alunul e un bat cu diametrul cam cat inelarul meu,cati ani are doar el stie :?
 

lelia

Well-Known Member
In curand gradinile nostre vor deveni, monotone :(
Sa ne amintim de culorile verii :visator:







 

melimeli

Active Member
Mnina a spus:
Iti dau la schimb din cei pt boia iute,sau iutitza?
Ce zici?
Nu pui si putina caramida pisata ? :rofl:
Alunul e un bat cu diametrul cam cat inelarul meu,cati ani are doar el stie :?
:eek: putina :rofl: pun jimi-juma :rofl:

lelia foarte frumoase buchetelele :D
 

lelia

Well-Known Member
N-am rezistat ,erau atat de stalucitoare si colorate ,nu puteam sa le las in gradina :oops:



 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
In regat lor li se spune placintari.Insa nu in toate regiunile se face placinta din ei.
 

sorina

Active Member
Lelia , felicitari sunt foarte frumoase si viu colorate . Vad ca iti place movul -rozul ????? Oricum ne vor aminti de vara intr-adevar . :D :D :D
 

lelia

Well-Known Member
Mersi Sorina ,chiar sunt colorate ,anul asta cred ca a fost la moda movul-rozul ,din semintele puse ,majoritatea au avut culorile astea ,desi altele sunt culorile mele preferate :)
 

irinabv

Active Member
Moderator
:clap: O adevatara desfatare pt. ochi :D Ce sunt florile albastre din poza din mijloc si motzatele mov?
 

lelia

Well-Known Member
Cele albastre nu stiu cum se numesc ,fetele au zis ca sunt delfhinium ,dar infloresc doar in oct.-nov. ,nu si in timpul verii,
moatzele sunt fori de celosia ,am pus seminte in primavara ,au inflorit frumos si o perioada destul de lunga :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Multumesc. Mi-am amintit ca am vazut si eu celosia in ghivece, iar asa taiate arata foarte bine. Tin mult ca flori taiate?
 

lelia

Well-Known Member
Sa zic ,4-5 zile .Nu se compara cu tufanelele care tin si o luna ,dar sunt dragute si nu fac mizerie cand se vestejesc :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Desi ma repet, arata foarte bine in vaza. Zici ca sunt batute de vant. Dau senzatia de miscare, in contrast cu celelalte flori care sunt mai statice. Felicitari :D
 
Sus