De prin gradinile noastre

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Nu va suparati pe mine,insa va spun o faza a propos de gladiole:Merg la o cununie civila in iulie si toata lumea vine cu gladiole pt mireasa.Va inchipuiti ce deselata arata fata in poze cu bratul plin de gladiole,basca ca nu i se mai vedeau decat picioarele :rofl:

Splendide culorile Lelia,am constata si eu in ultimul timp nuante noi la gladiole.
 

melimeli

Active Member
Mnina a spus:
Nu va suparati pe mine,insa va spun o faza a propos de gladiole:Merg la o cununie civila in iulie si toata lumea vine cu gladiole pt mireasa.Va inchipuiti ce deselata arata fata in poze cu bratul plin de gladiole,basca ca nu i se mai vedeau decat picioarele :rofl:

Splendide culorile Lelia,am constata si eu in ultimul timp nuante noi la gladiole.
:rofl: pai vezi tu daca nu s-au inteles invitatii care ce buchet sa aduca :rofl: au acopertito cu gladiole :wink: poate era vremea mai rece :) sa nu raceasca cumva :tavalit: :tavalit: :tavalit:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Nu, dar daca vrei bulbi de gladiole speciale incerc sa te rezolv :D
Am un vecin care cultiva pt vanzare ca flori taiate,are sute de nuante.Poate sa-ti confirme si Gabiuta si Achimenes.
 

melimeli

Active Member
daaaa,
problema e ca am avut multe si eu dar peste iarna nu prea reusesc sa le pastrez :oops: acu nu vb de sute de culori asa 10-12 :) acum cred ca mai am vreo 5 culori :cry: si daca merge totul bine la anu voi avea ciuciu :x
 

lelia

Well-Known Member
Meli draga ,te felicit pentru superbul tau alun si te invidiz, nitel ,pentu delicioasele alune :wink:
:clap: pentru ardei ,frumos si rustic si totodata, practic si delicios :D
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Melinda te rog,la topicul despre aluni sa ne povestesti si noua cum il ingrijesti ,asta deoarece eu in primavara am pus doi,iar unul,avand aceleasi conditii ca si celalalt s-a suparat si s-a prapadit.Cel ramas nu ptrea da semne bune si mi-e frica sa mu-l urmeze .Mersic!
 
Sus