Crizanteme

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E superba crizantema ta galbena, Elena! :D




Aceasta e plantata iarna trecuta. M-a uimit cat de frumos inflorit, asa ca i-am facut mai multe poze :rofl:
 

Dea

Active Member
Minunate toate! Imi plac in egala masura! Interesant, cum s-a incolacit ultima, plina de flori! Merita din plin sa fie pozata! :D
 

emilia68

Active Member
Multumesc dragutelor pentru apreciere! :*

sannamaria, pe unele le am de vreo 7-8 ani..cam atunci m-am indragostit de crizanteme...de atunci tot adun pe ele..In fiecare an imi completez " colectia " cu vreo 2-3 exemplare! :D
Cele cu petale fideluta le am din primavara...sper sa trecem cu bine peste iarna!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Emilia, mersi pt raspuns, cand am intrebat chiar la fideluta m-am gandit pt ca si eu am plantat unul in gradina si eram curioasa cum rezista ,dar vad ca si la tine e in primul an :) sper totusi sa nu fie probleme !
 

emilia68

Active Member
Caramell a spus:
Emilia, ai o colectie tare frumoasa!
Multumesc frumos , draga Carmen! :* Dar si tu ai o colectie impresionanta! :clap:

Annamaria,sant foarte frumoase si la forma si la culoare....sa ne treaca cu bine peste iarna! :D
 

anknic

Active Member
eu am 2 albe mari puse in gradina in toamna lui 2009...erau singurele din gradina :)

le-am mutat de vreo 3 ori de atunci pt.ca mereu re-amenajam imensa mea gradina de flori :)

in fiecare an au inflorit fara probleme cu flori f.mari, undeva la inceput de nov. anul asta au inflorit cu flori mari, dar tije scurte (cred ca seceta le-a afectat si pe ele)

LE: asa era in 2010:

http://anknic.sunphoto.ro/flori_de_grad ... 0/24574774

anul trecut era mai mare (n-am poza), anul asta e cu mai putine flori si tije scurte (cam 20 cm)
 

MASCHA

Active Member
Fetelor aveti crizanteme frumoase,anul asta a fost anul lor ,cred ca din cauza toamnei lungi .
La mine toata gradina este asa de colorata si vesela datorita lor :D
Si mie imi plac cele fideluta,am avut mai multe feluri dar din toate a rezistat asta
http://mascha.sunphoto.ro/2012/82777993
sta in gradina de vreo 8 ani si in afara de un tuns primavara tarziu,altceva nu ai fac,ar trebui sa o copilesc mai des si sa plantez cate un fir,dar mie imi place tufa ;-)
 
Sus