Crizanteme

Dea

Active Member
Dar ce frumoasa este!!! :visator: Probabil s-a adaptat climatului si e plantata intr-un loc oarecum ferit. Ma bucur ca rezista peste iarna, ar fi minunat sa reziste toate crizantemele! :D
 

Roxana Peled

Active Member
Uau...foarte frumoasa fidelutza ta!
De 8 ani e foarte mult, eu sigur as mai fi inmultit-o si as mai fi imprastiat-o prin curte :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
MASCHA, aia prima fideluta, roz pal, m-a omorat :hipnotizat: Daca ai de dat as vrea sa cumpar eu o radacina la primavara :oops:
 

Dea

Active Member
Superbe achizitiile, Mascha!! Cea portocalie este exceptionala! Sa le treci cu bine peste iarna si sa te bucure multi ani cu florile lor! :D
 

emilia68

Active Member
MASCHA,e superba crizantema ta roz imi place foarte mult...poate ai o radacinuta si pentru mine? Sigur la schimb cu ceva de la mine daca iti place ceva! :oops:





 

lelia

Well-Known Member
Deci ...draga mea Emilia,crizantemele/tufanelele tale sunt minunate! culorile si forma florilor ,incanta privirea si incalzesc sufletul !
Sa te bucuri de ele, sa se inmulteasca si sa infloreasca in fiecare toamna !
Imi plac foarte mult cele doua cu flori mici ,mov/galben ,sunt deosebite ! :visator:
A fost o toamna superba ! au inflorit si cele mai lenese ,,tomnatice ''.
Mi-as dori in fiecare an o asemenea toamna :visator:
 

emilia68

Active Member
Draga Lelia iti multumesc din suflet pentru apreciere si cuvintele frumoase! :hug:
Cele doua cu flori mici imi sant si mie foarte dragi..le am cam de vreo 7-8 ani de la o tanti vecina care nu mai e printre noi! :( Le inmultesc in fiecare an...vreau neaparat sa le pastrez in amintirea bunicutei!
Daca doresti la primavara iti dau din oricare doresti...si tu ai foarte multe frumuseti..

Intr-adevar am avut o toamna minunata...toate floricelele si-au aratat adevarata lor frumusete....au fost ani cand aproape toate s-au deschis doar in vaza ca flori taiate..
 

Roxana Peled

Active Member
Da, sunt superbe!
Cele floare in floare imi plac tare mult. La anul o sa caut si eu, nu am asa ceva. :D
Spune-mi te rog, au rezistat cumva afara peste iarna? Par plantate in gradina.
 

emilia68

Active Member
Multumesc frumos! :hug:
Da, sigur ca rezista in gradina! Din penultima..cea galbena cu flori mari...mai scot cate o tufa o plantez in ghiveci mai mare si o duc in beci,,,asa de siguranta. Cand am primit-o asa mi-au spun ca nu rezista afara....eu am experimentat...si ea rezista, doar o musuroiesc putin...restul nu....
 

Roxana Peled

Active Member
Minunate sunt!
M-am mai uitat si la restul ... Ai un album superb!
Ce hibi!!! :hipnotizat: Foarte, foarte frumos! :indragostit:
 

Roxana Peled

Active Member
Foarte frumusele-s toate!
Spune-mi te rog, cele cu flori mari gen penultima poza au mai fost sub zapada pana acum?
Tare as vrea sa stiu daca asa ceva rezista peste iarna...
 
Sus