Colectie Tina

Tina

Active Member
Multumesc.. :oops: :oops:
Dati-mi voie sa va prezint 'mireasa':

Si o "recidiva" de-a encycliei... dar cite una, asa.. dozat... :mrgreen: :mrgreen:
 

Tina

Active Member
Sar'na.
Amindoua e reinflorite.... n-am mai gasit nimic la "banca", in ultima vreme..
 

Simonilela

Member
Tina, am si eu o intrebare...Am citit ce ai adaugat tu la furnizori orhidee de la prima la ultima pagina...Poti sa=mi spui care e „banca” ta sau toate laolalta repr „banca”? Intreb deoarece am prieteni in Buc care ar putea sa ma ajute sa mai adaug minunatii, dar as vrea sa stiu exact unde sa ii trimit (pot fi si mai multe „banci” aprovizionate), sa nu pun oamenii pe drumuri aiurea, mai ales ca nu sunt neaparat cunoscatori :)
 

Tina

Active Member
Simonilela, "banca" mea este floraria Tria's de pe Dorobanti, acolo ajung cel mai des.. iar orhi am cumparat si de la Metro, Practicker, Obi, Hornbach, Bricostore, etc.. depinde cum le gasesti.. :wink: :wink:
 

angela draganoiu

Active Member
Simona Tina nu a spus ca atunci cind are treaba la banca trece fara greseala pe la floraria Tria's, de aceea a / am botezat-o "banca" :rofl:
 

Tina

Active Member
Azi am o "mamaliga" reinflorita.. de cind o astept sa isi deschida bobocii.. :mrgreen: :mrgreen:

 

Tina

Active Member
Mi-a reinflorit si mie un papucel:

Am primit un "cado" (multumesc, doamna !)

Si am marit colectia cu o brassia usor parfumata:

Si o cattleya:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Tinaaa ce de bunaciuni ai tu pe acolo!

super!

am doar o mica intrebare spune-mi te rog de unde ai luat Cattleya ca eu caut de nebuna pe aici si nimic..... :cry: :cry:

multumesc mult si la cat mai multe frumuseti!
 

Kati

Active Member
Tina, sa-ti traiasca toti, sunt minunati! Mai ales Cattleya - la care am eu o boala in ultima vreme :)
 

CristianG

Well-Known Member
Cattleya este foarte rara pe piata. Am gasit eu una anul trecut si de atunci nu am mai vazut.O am de un an de zile si nu imi face flori. In schimb face mereu pui.... :)
 

Tina

Active Member
Multumesc.... Cattleya mi-a luat-o o prietena, de la o florarie din cartier.. o intreb daca mai aveau, bine ?
 

Simonilela

Member
Frumoase foc, Tina! Se pare ca sarselia mi-a citit gandurile cand a intrebat de Cattleya. Eu personal nu am vazut niciodata una in realitate :(
 

sarselia

Active Member
Moderator
eu am o Cattleya -de la cineva drag mie de aici careia ii multumesc mult numai ca probabil ca va trebui sa mai astept pana infloreste si nici eu nu am vazut una inflorita pe viu.
de fapt nu am vazut deloc prin Arad.

:cry: :cry: :cry: :cry:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Hiiiiiii hiiiii Violeta multumesc mult!
expo e in primavara, nu?
ok pastram legatura.

cum sa nu vreau????
 
Sus