Colectie sarselia

Kati

Active Member
Toate sunt frumoase! Si Cambria, si phala. La phalaenopsis nici nu am vazut pana acum asemenea culoare. Sa-ti traiasca! :*
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc mult Kati.
Legat de phala e tot una luta de la reducere, neinflorita si imi pare nespus de rau ca nu i-am prins nuantele adevarate ca si culoare.E un fel de roz-mov cumva nici nu pot sa ii descriu culoarea ca e tare ciudata.
:oops:
 

sarselia

Active Member
Moderator
:oops: :oops: :oops: :oops:
Multumesc Mikiduzza.Vad ca cel putin Cambria a fost tare harnica.Si eu in iarna ma plangeam ca la mine nu vrea niciuna sa infloreasca dar vad ca m-am inselat amarnic.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Da vezi e si asta o chestie!Nu m-am gandit pana acum la varianta asta dar...
Oricum stai linistita ca mai am cateva Phale care anul asta s-au facut tare lenese.Sunt cateva din alea mari mari care vad ca isi tot fac pe frunze dar flori nu.Dar mai astept ce sa fac cu ele, nu?
Plus niste Cymbi care anul asta nu au vrut sa infloreasca si niste Dendro Nobile asa ca mai dau si eu rateuri.
:wink:
 

mikiduzza

Member
au si florile astea personalitatea lor... :rofl:
or fi timide, cine stie :rofl:
si cea cu 4 tije poate e fitzoasa si vrea sa le faca in ciuda celorlalte cu florile ei frumoase :)
 

CristianG

Well-Known Member
Arselia imi place tare cambria ta.Atat de multe tije florale...Apoi florile sunt divine... :D Am vazut-o adesea in comert! Mi-am bagat nasul in ea si miroase tare frumos.Felicitari!Si cea roz este superba... :wink: :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc mult Cristian.
De mirosit sa stii ca inca nu mi se pare ca ar avea ceva parfum.Drept e ca trebuie sa-si deschida o gramada de flori asa ca poate pe urma se va ocupa de parfum.
Nici mie nu mi-a venit sa cred ca s-a apucat in halul asta pe inflorit dar e bine. :D
 

paula

Member
sarselia o adevarata colectie ai , sa-ti traiasca si sa te bucure cu frumusetile lor sunt minunate bravo ,
 

sarselia

Active Member
Moderator
:oops:
Multumesc mult Paula.
Si tu la fel sa te bucuri de toate floricelele pe care le ai si sa fie harnicute foc!
 
Sus