Colectie Cornelia

Marmoset

Member
Pai, Cornelia, cum sa nu ne placa? Nu ziceai tu ca inca nu s-a inventat Hibi urat???
Doamne, e adorabila floarea lui!
 

Mali_

Member
Sunt superbi, Cornelia! Tare mi-ai facut pofta sa mai fac si o comanda. Doar ca trebuie sa astept sa mai treaca criza. :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Frumos de pica, dar tare putin tine floarea. La 10 era complet deschisa si la 16 incepea sa se inchida. :( Mai urmeaza 2 boboci. Daca o sa vrea sa-i tina.
 

oana_oana

Member
Doamne ce frumusete. Este minunat si chiar ma bucur ca s-a hotarat sa ni se arate in toata splendoarea. Sa-ti traiasca si sa mai faca floricele asa frumoase.
 

Sash

Active Member
cornelia a spus:
Frumos de pica, dar tare putin tine floarea. La 10 era complet deschisa si la 16 incepea sa se inchida. :( Mai urmeaza 2 boboci. Daca o sa vrea sa-i tina.
Tine mai mult floarea, dar probabil caldura a grabit-o. Superba floare!
 

victoria

Active Member
Vai de mine,ce frumuseti.Incep sa fac o mare pasiune pentru hibiscusi desi,pana sa intru pe acest forum,nu stiam mai nimic despre ei.
Am reusit sa fac rost chiar astazi de un pumn de seminte de hibiscus de gradina roz.Eu deocamdata nu am unde sa tin prea multe ghivece iarna,asa ca ma multumesc sa am flori in gradina.Sper sa mai fac rost si de alte culori caci sunt minunati chiar si cei de gradina.
Insa cu colectia ta m-ai dat gata.
 
Sus