Clematite, trandafiri, hemerocallis...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

liliann

Member
Maria, vreau sa fac o comanda la tine, insa am niste intrebari :
1. Am ales 4 hemerocallis la care scrie ca rezista la inghet in zonele 4,5, ......, nu stiu ce e cu zonele astea, rezista peste iarna la noi?
2. Vreau bujor rosu, dar rosu nu roz, ca am. Pe care mi=-l recomanzi? Si infloreste anul asta? :) Am vazut ca sunt pe comanda, nu ai nimic rosu pe stoc?
3. In cat timp ajunge comanda in Bucuresti? adica imi ajunge pachetul pana la sfarsitul saptamanii viitoare? Ca pe urma iau concediu 1 saptamana si plec din Bucuresti
O sa plasez comanda pe site dupa ce imi raspunzi.
Multumesc
 

clematite

Well-Known Member
liliann a spus:
Maria, vreau sa fac o comanda la tine, insa am niste intrebari :
1. Am ales 4 hemerocallis la care scrie ca rezista la inghet in zonele 4,5, ......, nu stiu ce e cu zonele astea, rezista peste iarna la noi?
Romania are zone de inghet intre 3- 6; zona 3 -rezista pana la -35-40grade

liliann a spus:
2. Vreau bujor rosu, dar rosu nu roz, ca am. Pe care mi=-l recomanzi? Si infloreste anul asta? :) Am vazut ca sunt pe comanda, nu ai nimic rosu pe stoc?
Bujori; Karl Rosenfield, Red Charm hibrid si Marechal mac Mahon
liliann a spus:
3. In cat timp ajunge comanda in Bucuresti? adica imi ajunge pachetul pana la sfarsitul saptamanii viitoare? Ca pe urma iau concediu 1 saptamana si plec din Bucuresti
Daca se face livrarea prin curier, ajunge in 24 de ore, daca se face livrarea prin posta, ajunge in 4 zile

poti sa suni daca doresti, 0746 223287 si 0733623182

liliann a spus:
O sa plasez comanda pe site dupa ce imi raspunzi.
Multumesc
 

liliann

Member
Buna Maria
Vreau sa iti multumesc si pe aceasta cale pentru plantele trimise. Au ajuns intacte, inclusiv clematita care avea lastari destul de mari.
Hemerocalisii se dezvolta foarte bine, unul a facut pui in jur, celorlalti le=au crescut frunze noi. Clematita aromatica am pus-o langa un gard, este la semiumbra, sper ca e ok asa.
Trandafirii se pot comanda din toamna?
Multumesc
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus