Clematite, trandafiri, hemerocallis...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

adrianam

Well-Known Member
Ce se mai aude cu trandafirii si clematitele? Cand vin? :D
Ca ne mananca palmele! :rofl:
Eu deja am inceput sa plantez clematite, trandafiri si hortensii iar acum ma gandesc la niste permutari daca tot nu am ce face! :cafea:
 

clematite

Well-Known Member
Clematitele sunt pe drum, pe drumuri diferite, :rofl: , dar au plecat catre tara.
Trandafirii sunt inca la furnizori, pastrati in siguranta, pana cu 2 zile inainte de a pleca eu. Ii voi primi in 14 si voi pleca in 15. Toate celelalte plante vor veni in 14 martie. Asa am stabilit cu furnizorii.
Daca totul merge bine..., asa este programat.
Adunati-va forte. O sa uitam odihna. Mancati spanac. :giggle:
 

clematite

Well-Known Member
Am rugamintea ca toata lumea sa incerce sa achite plantele comandate, cat de repede se poate;
trebuie sa fac fata si la comanda de seminte, si ma cam depasesc cheltuielile.
Pe de alta parte, cand vin trandafirii, nu pot astepta cu ei in curte, sa se faca platile.

Va multumesc pentru intelegere. :rose:
 

cristinaf

Well-Known Member
Eu am transferat acum banii pentru ultimul bujor comandat, am tinut cont si de comision, maine cred ca-i vei putea vedea. Multumesc frumos!
 

raven

Member
clematite a spus:
raven a spus:
Maria, am achitat zilele trecute, ai incasat banii?
Da, nu stiam ca esti tu :D
Dar vad ca am pierdut ceva, :oops: te rog sa imi maio scrii o data comanda ta.
Iarta-ma.
Am trimis PM
Acum vad ca nu am tinut cont de comisionul bancii. Sa imi spui te rog daca ti-a retinut banca ceva sa vad cum fac sa iti trimit diferenta. Probabil cu o noua comanda :tavalit:
 

clematite

Well-Known Member
Si ghivecele sunt mai mari, cred ca o sa pierd ceva bani la transport, ca sunt mai grele decat am prevazut. :? Ce socoteli mai fac si eu.... :rofl:
 

clematite

Well-Known Member
Asa o sa fac :D
Oricum, o sa mai fie ceva diferente, ca fiecare s-a mai gandit la cate ceva, si a mai adaugat, dar eu nu am cum sa cantaresc acum, o sa vad in final, cand am buletinele de la posta, cu sumele exacte.
:hug:
 

clematite

Well-Known Member
geodezia a spus:
:rugaciune: :rugaciune: Maria laegestromia ?
:( Draga mea, o sa vad daca gasesc la targul de duminica, dar nu stiu ce pret v-a fi, cat de mare, etc
Daca ma duc la pepiniera, trebuie sa iau mai multe, ca sa le pot lua mai ieftine.
Crede-ma ca si eu imi doresc. Nu mi-am cumparat nimic, cred ca nici eu nu o sa mai am loc in masina.
Am 100 de trandafiri in plus, la care unii au renuntat, i-au schimbat, nu mai raspund la email-uri....etc :(

Eu sunt la inceput cu gradinaritul, iti dai seama ca si eu imi mai doresc cate ceva.
Si aici, daca ar avea unul de toate, as lua la palet, dar ce are unul, nu are altul, si tot asa :(

Uite, au si aici,
http://www.sieberz.hu/wp-content/upload ... 37850A.jpg
 

clematite

Well-Known Member
liaa sau sarselia, :D

Am uitat sa iti spun?
Nu imi mai amintesc, dar nu ai ales clematita cadou (din cele cu 18 lei) ori am pierdut-o eu. :?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus