Clematite, trandafiri, hemerocallis...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

clematite

Well-Known Member
Doresc sa va spun ca am finalizat preturile la clematitele din Germania; am gasit transport mai acceptabil si in functie si de nr de clematite/soi, am obtinut un mic discount la unele dintre ele.
Cine a apucat sa plateasca, ii recalculez comanda.
 

geodezia

Well-Known Member
sa ma laud fiind dragobetele am primit un Sterling si o Alinka as aca incep sa completez seria de movulii am Sissi acum sterlingul ... la tomana poate iau si novalisul
 

victoria222

Active Member
Maria, unde pot vedea ce clematite vor fi disponibile primavara asta? Daca vreau sa comand, de unde sa aleg, de pe sait sau de pe sunphoto? Multumesc :D
 

victoria222

Active Member
Multumesc.
Cred ca o sa incerc cu urmatoarele clematite (vor fi primele mele clematite :) ):

Viticella:
Dark eyes
Kermesina
Krakoviak
Etoille violette

Clematis triternata rubromarginata

Primele o sa le combin cu trandafiri iar ultima o s-o urc intr-un mar. Multumesc si astept instructiunile :hug:
 

cristinaf

Well-Known Member
Maria, daca tot trebuie sa-ti transfer banii pentru seminte, te rog sa adaugi la mine si un bujor Buckeye Belle 40 lei.
Multumesc mult! :hug:
 

cistele1

Member
Am facut si eu o lista din cele doua linkuri:

- Clematis Purpurea Plena Elegans;
- Clematis Romantika;
- Clematis Duchess of Edinburg;
- Trandafir catarator Polka;

Merci.
 

clematite

Well-Known Member
cistele1 a spus:
Am facut si eu o lista din cele doua linkuri:

- Clematis Purpurea Plena Elegans;
- Clematis Romantika;
- Clematis Duchess of Edinburg;
- Trandafir catarator Polka;

Merci.
Cu multa placere, confirm tot. :rose:
 

cistele1

Member
Faci tu, te rog, suma totala si imi trimiti si contul pe email?
Si o sa te rog sa-mi spui (probabil ca ai mai facut-o si pt altii dar sunt prea multe pagini de citit) prin cine faci livrarea ca sa stiu ce adresa sa-ti dau. Ca pentru Posta Romana ai nevoie si de adresa in buletin...

Noapte buna.
 

geodezia

Well-Known Member
eu ma bucur ma bucur ca imi venira pomi via si westerlandul de la yurta ( din ala urcator ) asa ca am stropit si pomii si am si plantat mi-a dat Gabriela 61 o sissy si o hidragena asa ca am avut de lucru azi de martisor
soare frumos o zi super de martiosr
Va doresc o primavara frumoasa cu plante frumoase si sa va bucurati sanatoase de ele
MAria fa-mi te rog loc la laegetromia as acadou de 1 martie vestea ca mi-o aduci ...... :) :) :) :incapatanat: :incapatanat:
 

cristinaf

Well-Known Member
clematite a spus:
cristinaf a spus:
Maria, daca tot trebuie sa-ti transfer banii pentru seminte, te rog sa adaugi la mine si un bujor Buckeye Belle 40 lei.
Multumesc mult! :hug:
Iubita, am notat. :hug:
Buna Maria,
Dupa ce ma lamuresc cum ramane cu plata semintelor, am sa trimit si banutii pentru ultimul bujor comandat. Daca e sigur ca nu va trebui sa-ti platim tie, te rog sa-mi zici si fac transferul.
Oricum ramane comanda ferma indiferent daca-l platesc acum sau peste cateva zile.
Multumesc frumos!
 

geodezia

Well-Known Member
Maria dear a aruncat cineva manusa la topicul clematite sau ce clematite va doriti nu mais tiu exact
cica daca iese clematita portocalie ..ia vezi tu ca cica va fi nebunie ,pe unde o gasesti sa ne rinduim
 

geodezia

Well-Known Member
viewtopic.php?f=122&t=16060&start=100
vazi ca sunt multe discutii pe forum de multe plante uitate in view new post sau la viev active topics ca iti apar cele mai noi postari si cele mai active topicuri si sunt mullllte discutii despre plante si rose si bulbi di de toate ca e mare site-ul
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus