Clematite, trandafiri, hemerocallis II

clematite

Well-Known Member
bradut a spus:
Maria, spune-mi, te rog, se mai face comanda din topicul asta viewtopic.php?f=138&t=18519 ?
M-am cam saturat de sunat; nu si-a facut paypall iar comanda era mica; am vrut eu sa comand in plus ca sa avem reducere, dar nu a mai revenit tipa cu email; nu prea are cu radacina nuda si e cam nasol la transport. :nu stiu: Vreti sa reiau corespondenta?
 

bradut

Well-Known Member
Oferta e foarte tentanta. Au bagat si niste bujori :visator: :visator: ! Pe langa hoste, eu as dori si vreo 7 bujori de acolo. :indragostit:
 

bebe Iris

Active Member
Maria, nu stii oare radacinile sunt ambalate in pungi cu rumegus? Pentru ca imi plac multe soiuri de phlox (printre altele) si m-e teama sa nu fie ambalate asa...ar fi bine daca s-ar vinde in ghivece minuscule.
Deocamdata trec lista fara phlox:

Aster: Herbstgr. Von Bresserhof, 3,99zl
Violete: Frackles, 3,99
Album, 3,99
Hosta: Tortilla Chips 6,40
Patriot 8,70
Snow Cap 6,40
Iris japonez(ensata) Freckled Geisha, 11,80
Sensation, 6,99
White Lady, 6,99
Iris sibirica Concord Crush, 7,25
Contrast in Syles, 7,25
Imperial Opal, 7,25
Nalba de gradina (Malva) Blue Fountain, 7,70
Mix 3 buc nalbe duble, 7,99
Multumesc! :D
 

carla

Active Member
Eu totusi nu am inteles daca Maria aduce si de la sadzawska sau doar de la bilscy
Lamuriti-ma si pe mine, ca sa stiu pe ce site sa ma uit ...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Aduce sigur de la bilscy, cu celalat am inteles ca a avut probleme si de comunicare si cu faptul ca nu poate plati cu paypall si atunci apar comisioane mari de transfer
 

bradut

Well-Known Member
claude a spus:
Aduce sigur de la bilscy, cu celalat am inteles ca a avut probleme si de comunicare si cu faptul ca nu poate plati cu paypall si atunci apar comisioane mari de transfer
Eu am pus in cos un produs, iar la modalitatea de plata apar 3 variante; daca bine am inteles, a 2-a ar fi online, cu cardul:

https://sadzawka.pl/pl/basket
 

clematite

Well-Known Member
bebe Iris a spus:
Maria, nu stii oare radacinile sunt ambalate in pungi cu rumegus? Pentru ca imi plac multe soiuri de phlox (printre altele) si m-e teama sa nu fie ambalate asa...ar fi bine daca s-ar vinde in ghivece minuscule.
Deocamdata trec lista fara phlox:

Aster: Herbstgr. Von Bresserhof, 3,99zl
Violete: Frackles, 3,99
Album, 3,99
Hosta: Tortilla Chips 6,40
Patriot 8,70
Snow Cap 6,40
Iris japonez(ensata) Freckled Geisha, 11,80
Sensation, 6,99
White Lady, 6,99
Iris sibirica Concord Crush, 7,25
Contrast in Syles, 7,25
Imperial Opal, 7,25
Nalba de gradina (Malva) Blue Fountain, 7,70
Mix 3 buc nalbe duble, 7,99
Multumesc! :D
Sunt sigura ca floxul este cu radacina nuda, in pungi cu turba, dar ai mei mi s-au prins in primavara trecuta.
 

clematite

Well-Known Member
Cei de la sadzawska nu au mai trimis afara, si nu se prea pricep; nu prea as vrea sa ma trezesc cu un colet de vreo 50 kg sa platesc transport mai mult decat valoarea plantelor; plus ca am tot asteptat sa revina si ei cu un telefon ca doar nu e o avere, dar.....nici tel nici email nu au mai trimis
Au multe plante in ghivece, nu cu radacina nuda.
 

bebe Iris

Active Member
clematite a spus:
bebe Iris a spus:
Maria, nu stii oare radacinile sunt ambalate in pungi cu rumegus? Pentru ca imi plac multe soiuri de phlox (printre altele) si m-e teama sa nu fie ambalate asa...ar fi bine daca s-ar vinde in ghivece minuscule.
Deocamdata trec lista fara phlox:

Aster: Herbstgr. Von Bresserhof, 3,99zl
Violete: Frackles, 3,99
Album, 3,99
Hosta: Tortilla Chips 6,40
Patriot 8,70
Snow Cap 6,40
Iris japonez(ensata) Freckled Geisha, 11,80
Sensation, 6,99
White Lady, 6,99
Iris sibirica Concord Crush, 7,25
Contrast in Syles, 7,25
Imperial Opal, 7,25
Nalba de gradina (Malva) Blue Fountain, 7,70
Mix 3 buc nalbe duble, 7,99
Multumesc! :D
Sunt sigura ca floxul este cu radacina nuda, in pungi cu turba, dar ai mei mi s-au prins in primavara trecuta.
S-au prins si la mine in mare parte...sunt inca slabuti, dureaza pana se intremeaza si vor forma o tufa.
:D Iau unul de proba: Twister, 13,99 zl
 

carla

Active Member
Cred ca e Eupatorum rugosum Chocolate, zisa si Ageratina altissima Chocolate (si eu am cautat ieri dupa ea, ca nu stiam ce e :oops: )
http://www.missouribotanicalgarden.org/ ... rcode=v230
http://davesgarden.com/guides/pf/go/38299/#b

Era cat pe ce s-o pun pe lista, dar am citit ca e cam invaziva ... plus ca nici culoarea fruzelor nu e chiar cea din poza de prezentare
Si cica e destul de betiva, vrea pamant umed, ceea ce e cam greu de realizat chiar si la mine în gradina, cu seceta din ultima vreme :roll:
 
Sus