Clematite, trandafiri, hemerocallis II

cristinaf

Well-Known Member
Tot intru in speranta ca voi vedea mesaj cu vestea ca au sosit... si nimic. :( Mi-l doresc foarte mult, dar se pare ca n-am noroc.
"Blue for you" au fost si in colet, sau doar pe hartie?
 

clematite

Well-Known Member
cristinaf a spus:
Tot intru in speranta ca voi vedea mesaj cu vestea ca au sosit... si nimic. :( Mi-l doresc foarte mult, dar se pare ca n-am noroc.
"Blue for you" au fost si in colet, sau doar pe hartie?
Buna dimineata
Au sosit ieri la amiaza, si am is trimis cateva colete; Blue for you a fost gresit scris in factura, era Eyes for You. Eu ii pun in ghivece, acum este cam tarziu, nu? Sunt cam mici, si sper ca in ghivece sa se mai inzdraveneasca.

Toti cei rezervati, raman rezervati, nu ii pierd si nu ii dau.
 

cristinaf

Well-Known Member
Nu-i tarziu, eu am plantat si in ianuarie. Daca nu-i cu suparare l-as fi vrut si ma gandeam la inca unul, de aceea am intrebat de Blue for you. :D Ar fi fost interesant sa-l compar cu Rhapsody in blue.
Acum tu hotarasti daca-l poti trimite sau nu, pentru mine ar fi o mare bucurie sa-l stiu la mine-n curte... cat mai repede :hipnotizat: :oops:
 

clematite

Well-Known Member
Dragele mele, daca nu e cu suparare, as vrea sa ii trimit in primavara; au calatorit prea mult si sunt cu ramurile negre, cu pete si mucegai, de toata mila; nu as vrea sa fie probleme cu ei, ca nu va pot despagubi dupa aceea.
I-am pus in ghivece si ii trimit in primavara, nu vreau sa patesc cum am patit cu artistul, stiu ca unele l-au pierdut. :(
Daca le merge bine, nu ramane nimeni fara. Ma refer doar la Eyes for You.
Sper ca nu a ramas cineva si fara alti trandafiri, caz in care va rog sa imi spuneti.
Cine a platit si nu mai doreste sa astepte, ii rambursez banii.

Imi pare rau pentru situatie, si va multumesc pentru intelegere. :hug:
 

clematite

Well-Known Member
Dragi iubitoare si iubitori de trandafiri, am inteles ca va cam plictisiti; ati terminat cu plantatul si musuroitul si va ganditi deja la primavara.

Intentionez sa aduc varietati noi, asa ca afisez lista cam cu ce intentionez sa aduc

ACCADEMIA
ROBERTO CAPUCCI
BELLE EPOQUE

MOONSTONE
NOTTURNO
OTTAVIO MISSONI
ROSITA MISSONI
VARIEGATA DI BARNI

BETTY BOOP
CARNEVALE
EYES FOR YOU
FRAGRANT WAVE
JULIA CHILD
BLUE FOR YOU
SCENT OF WOMAN
SCENTIMENTAL
VIVIENNE WESTWOOD

LIOLA
OCCHI DI FATA
TRAMONTO ESTIVO


WILLIAM AND CATHERINE

HAPPY CHAPPY
PARBLEU

CASSIOPEA
DISPETTO

AMADEUS91

BRIOSA
MANDY
TANGERINE JEWEL

HOME RUN
MICOL FONTANA
RINASCIMENTO
XIAN ZHANG

ANN ENDT
LAVANDER LASSIE
NUR MAHAL

BANKSIA LUTEA
CHARLES DE NERVAUX
GUINEE
KATHLEEN HARROP
PAUL LEDE


APRICOT SKY
GOLDEN ZEST
HANABI

PRETURILE O SA LE STIU DUPA CE AFLU CAT COSTA TRANSPORTUL
 

clematite

Well-Known Member
Da, este frumos si zice ca e si parfumat.Am vrut sa pun si Magia Nera, dar nu e parfumat, si ma gandesc poate ca nu o sa fie cautat. :?
 

geodezia

Well-Known Member
aveau niste bujori arbustivi deosebiti acu vreo 3 ani cind ma luar eu de la ei .. acum nu ii mai vad
 

geodezia

Well-Known Member
fetelor rog a-mi indica un trandafir urcator culoare caramiziu deschis nu rosu caramiziu deschis floare mica nu mare cam 7-cm
 
Sus