Clematite partea IV

nina77

Member
Nu le-am facut nimic, nici macar nu le-am tuns pe astea de grupa 2 , dar o sa le tund dupa ce se trec florile, pentru ca unele au nevoie de freza noua.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu cred asa ceva! Gradina ta e magica, orice plantezi in ea se transforma intr-o frumusete! Felicitari pentru ea! :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nici nu-ti vine sa crezi ca e o clematita!! E superba, Nina, chiar un star de-adevaratelea!
La mine Piilu a inflorit dublu...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cat e de frumoasa! Mereu am fugit de ea, poate pentru ca o gaseam peste tot prin magazine. Insa e o clematita deosebita.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
La mine Piilu a fost prima clematita cumparata, habar n-aveam ce-s alea clematite, am luat-o de prin Baumax, parca, mi-a luat ochii poza si hop cu ea in cos si pe urma in curte, evident ca n-am stiut ce sa-i fac si pana la urma am pierdut-o. Si de atunci fug de ea, ca mai am si acum remuscari :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl:
Nici eu nu o am pe Piilu fiindca si eu am pierdut-o in primul an.Eu mi-am luat-o dintr-o piata de flori de la noi si nu stiu ce i-am putut face insa am pierdut-o.As mai incerca o data cu ea fiindca e tare frumoasa insa nu mi-a mai cazut in mana de atunci.
 

Roxana Peled

Active Member
E clar, nu mai intru in topicul asta in luna mai :incapatanat:
Am si eu niste clematite frumoase dar voi aveti altele si acum le vreau si pe ale voastre :rofl:
Nu stiu ce sa ma mai fac, imi trebuie teren :cry:

..... Belle of Woking ....................... Vyvyan Pennel .................... si Josephine
 

sarselia

Active Member
Moderator
Te inteleg foarte bine Roxana...Nu stiu de ce dar ce au altii e mereu mai frumos decat ce am eu si in plus imi trebuie si mie :)
Legat de teren invata sa profiti la maxim din ceea ce ai.Ai vazut ca se poate- Bebe Iris e un exemplu.De fiecare data cand vreau ceva ma intreb si eu oare pe unde sa le mai pun?Si atata ma invart pana cand dau de un loc potrivit.Asa ca verifica bine daca nu mai ai cateva colturi goale pe undeva... :D :D
 

MASCHA

Active Member
Cand am vazut poza cu Josephine a Roxanei,am inceput sa caut un loc unde as putea sa o plantez,acum vad Red star la Nina si imi trebuiesc doua locuri .... :gandit:

Pilu au avut la Lidl
 

nina77

Member
Multumesc frumos tuturor :hug:
Foarte frumoase sunt si ale voastre, parca anul asta le merge mai bine clematitelor ca in alti ani.
 

ghia_don

Active Member
E Patricia sau nu e Patricia ?? :astept:

E din prima comanda din Polonia, si pina acum n-a facut decit o floare simpla imediat dupa plantare. Anul trecut n-a inflorit deloc, iar acum are o multime de boboci grasi :) . Azi s-a deschis primul..
 

taia

Active Member
E Patricia, frumusetea aceea. Si eu o am tot din Polonia.Anul trecut, deoarece am frezat-o la plantare a facut doar flori simple, dar acum e plina de flori duble.
 

ghia_don

Active Member
Asa zic si eu, ca e Patricia. Ma bucur ca a confirmat si asta :whew: :rofl: ...
Ia utati la domnisoara asta din gradina mea
asa o vad eu,
asa o vede vecina.
Pai treaba e asta? De asta ma sacrific eu facindu-i toate mofturile, ca ea nerecunoscatoarea, sa-mi intoarca spatele?? :rofl: A trebuit sa intru in curtea vecinilor sa fac si eu o poza...noroc ca dormeau ciinii ! :rofl:
 
Sus