Clematite partea IV

elianna

Well-Known Member
Foarte frumoase! Sa va bucurati de cat mai multe flori :D La mine abia peste cateva zile sper sa se deschida bobocii :)
 

adrianam

Well-Known Member
La mine doar Arabella se pregateste cu cateva flori.
Dar cred ca si la mine seceta isi va spune cuvantul si sa zic mersi daca supravietuiesc pana la toamna.
 

Roxana Peled

Active Member
S-a deschis complet Vyvyan Pennell care daca-ti infigi sanatos nasul in ea si miroase, foarte slab dar miroase :D

si Josephine care la mine are o floricica mica si un pic cam decolorata dar tot frumoasa e Pe asta nu am mirosit-o ca e intr-o pozitie inaccesibila trompei :)

Se pregateste Romantika si inca una care trebuia sa fie Westerplatte dar ma indoiesc pentru ca pare cam mov :|
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Caramell, sunt minunate, Westerplatte e chiar asa culoarea ca in poza? Ca daca e asa, arata intr-un mare fel! :)

Roxana , foarte faina conopida, da' parca tot mai mult imi place Josephine, mi se pare tare aspectuos motul acela ciufulit din mijloc, inconjurat de petalele mai mari :)
 

Roxana Peled

Active Member
Sunt absolut fascinata de ele :indragostit:
Mi-am luat aproape exclusiv clematite batute, mi se par de exceptie ....
Incerc sa mi le imaginez in combinatii cu trandafirii si cum sa le nimeresc in functie de perioada de inflorire. E clar de exemplu ca nu poti combina alpina cu nimic pentru ca n-o sa gasesti niciodata un trandafir care sa-ti infloreasca atat de devreme in martie. Noroc ca restul par sa se potriveasca :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, fetelor! Rox, si mie imi plac mult cele batute, totusi fiecare tip de clematita are farmecul ei.

De la an la an tot mai frumoase, clematitele tale, Popgeo.

Claude, Westerplatte e mai interesanta decat in poza. Suprafata e matasoasa, formeaza "ape". Nu am mai vazut asa la vreo alta clematita.
 

nick1971

Active Member
Superba!
eu cu flori batute n-am decat Patricia care anul trecut n-a inflorit, toate au farmecul lor, dar imi plac mai mult cele cu flori simple si mari
 

nina77

Member
Cred ca trebuie sa-mi schimb ochelarii :rofl: Nu mi se parea ca seamana cu Vyvyan a mea.Sa te bucuri de ea, abia astept sa creasca si a mea asa mare.
 

alfa

Active Member
Da, am vazut in albumul tau. E la fel si a mea. Culorile au iesit mai inchise si mai albastrii probabil din cauza ca am facut pozele aseara destul de tarziu.

Nina, daca imi permiti o remarca, "Presidentul" tau e minunat, dar nu e the President sigur. Mai degraba o Warsawka Nike, dar nu sunt sigura de asta. Cu siguranta o vei identifica insa cu ajutor fetelor. :D
 
Sus