Clematite: partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

miki70

Active Member
Bogdan, revin.... a2-a clematita sigur nu e Nelly Moser deoarece Nelly are 8 petale
Uite-o pe a mea

Bebe Iris f frumoasa culoarea la clematita ta, eu nu am nici una mov.... tb neaparat sa-mi iau :visator:
 

mymo

Active Member
Imi permit sa te contrazic....cu poze :)
Primele flori au 6 petale:

Urmatoarele au 8:

Parerea mea e ca Nelly Moser 100%
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Citeva clematite si la mine..:


Clematite: Arctic Queen si Vienetta
 

bebe Iris

Active Member
mikishor: Bebe Iris f frumoasa culoarea la clematita ta, eu nu am nici una mov.... tb neaparat sa-mi iau :visator:[/quote]


Multumesc! si eu caut una mov foarte pal...am vazut-o anul trecut si nu am cumparat-o iar acum ma bantuie :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
popgeo a spus:
bebe Iris a spus:
:eek: iui ce minuni!!! de unde la procuri, sigur din tari straine
Astea sint din Anglia... de la

www.taylorsclematis.co.uk


Din pacate se pare ca Rebecca nu e rosie ca si in poza... dar sepoate sa se mai schimbe culoare cu cantitatea de soare primita...
Sper sa se faca rosie, ca pana acum n-am vazut sa aiba nimeni rosii...a avut Iris dar le-a taiat de la sol si n-au mai rasarit :|
 

fixpix

Active Member
of, din cele doua ale mele, una s-a gandit sa faca o pauza inainte sa imi scoata macar 1 boboc.
cea de-a doua are multi boboci si flori... dar ma cam streseaza!
florile sunt cam micutze pentru o clematita.
are cineva habar de care e a mea???

 

mymo

Active Member
Asa sunt florile la cele din categoria Viticela,a ta este Viticela Purpurea Plena Elegans'.Am cumparat-o si eu dar mie mi-a inflorit altceva :(
E foarte frumoasa :D
 

fixpix

Active Member
hmmm... o fi. da io speram sa fie din aia cu florile maaari. fiind prima mea clematita care infloreste. cealalta, habar n-am ce are de nu mai vrea sa faca nimic.

dar tie ce ti-a iesit ???

:rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus