Clematita

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Ion

Member
Mama Natura are forte ascunse. Eu am avut do copacei mici (un nuc si un artar), care s-au uscat complet si de doua saptamani le-a dat muguri noi, ca primavara. Este incredibil.
 

sicamin

Member
Da Cornelia ,clematita este Ville de Lyon' si acum mai are boboci una crem Guernsey Cream'. Abia astept sa infloreasca.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Madamele voastre se cam dau in stamba!!!
La mine numai cea mov infloreste continuu....celelalte cred ca s-au cam plictisit :mrgreen:
 

Hariclea

Member
si la mine se pregateste ville de lyon, dr. ruppel a inflorit azi dar se mai pregateste si el...
Gabiuta, la mine e tocmai invers, presidentul a cam sucombat...celelalte s-au aratat mai robuste...
 

Tina

Active Member

Singura clematita care a supravietuit si la mine.. si a si inflorit, abia dupa ce am dus-o la servici.. :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Inca mai sunt inflorite:
Au fost tare vrednice!Asa ca la anul ma ocup de suspendarea lor pe spaliere elegante!!!! :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Azi am constatat cu surprindere totala ca alte doua clematite desi pareau a fi uscate au radacinile "vii"...........Deci mai am o speranta la primavara :oops: :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sa va bucurati de ele Pupu. Sunt mai rezistente decat credeam. Sigur isi va reveni si cealalta. Si ... vrem poze mariiii... (in forum doar sa fie apelate mici, dar in album sa fie maaaari :) )
 

ami

Member
Sunt superbeeee!
Imi puteti spune si mie de unde le aveti?
''Sunt in stare de orice'' pentru un butas sau o samanta de clematita.
Va roggg!
 

ami

Member
Da draga Cornelia,stau la curte.
Nici nu stii cat de rau este sa vezi asa ceva pe site si sa nu ai.Foarte multi leandrii(cred ca vreo 20),dar nicio clematita.
Oribilllllll!!!! :(
 

ghia_don

Active Member
Ami , zilele astea au aparut in supermarketuri butasi de clematite, eu am vazut roz( Nelly Moser), mov si rosii , daca ai unul aproape vei gasi cu siguranta...sezonul abia incepe :wink: .
 

ami

Member
Multumesc mult pentru informatie! :D
Insa in cel mai apropiat oras nu se gasesc(m-am asigurat de asta),numai daca...pot gasi seminte la florarie?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
N-am vazut seminte de Clematite. Iar in florarii nici atat. Dar iti poti cumpara plantute tinere. Tot nu ne-ai spus de unde esti. Ca sa te indrumam concret.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus