Clematis Miss Bateman

miki70

Active Member
Bolta mea e plina de bobocei, abia astept sa o vad inflorita. Am avut noroc ca nu s-au rupt lastarii atunci cand a cazut bolta.
 

iris

Active Member
Caramell a spus:
iris a spus:
:rofl: toate bune si frumoase acum astept sa vad "daca este" ce scrie pe tzidula.
Recunosc eticheta. Am avut Rouge Cardinal de la ei si a iesit corect.
:) Inca nu si-a deschis nici un boboc de floare . De ieri ma zgaiesc la ea :hipnotizat: de-am ajuns sa-i cunosc fiecare frunzulita :oops: .
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nick, te-ai ales cu o frumusete,, mie mi se pare ca dintre cele de grupa 2 e de top, e o clematita frumoasa si infloritoare si nu are atatea fite ca altele :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Poti s-o combini cu alta tot de grupa 2, care sa infloreasca in aceeasi perioada, eu as opta pentru o culoare intensa, ca sa rezulte un contrast dramatic, ori din cele asa-zis rosii, Warsawska, Westerplatte, etc sau una violet intens :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nick, trebuie sa vezi perioada de inflorire, ca alpinele infloresc cred cu putintel mai devreme si daca infloresc pe rand ai pierdut tot dramatismul :wink:

Anastassia, crezi ca numai tu visezi cai-verzi pe pereti? :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, de aia ziceam si eu Bebe, a mea nu e inca inflorita, dar are bobocii mari, in cateva zile se deschid...pana la urma e de vazut, ca Miki zicea acum cateva zile deja ca o pandeste pe Miss Bateman...chestia e ca daca nu infloresc deodata ai ratat tot efectul :roll:
 

iris

Active Member
Eu am cuplat Miss Bateman cu ingerasul din gardina dar acum stau pe ganduri ( la ora 4 dis de dimineata :giggle: adevaratul gradinar gradinareste si-n somn asta daca poate dormii ) oare nu ar fi mai frumoasa combinata cu o alta clematita din aceeasi grupa si oare cu ce coloare' sa o combin sa nu fie prea tzifros' aranjamentul avand langa ea plantat un trandafir Eden Rose cuplat la randul lui cu Romantika .
http://irismihnea.sunphoto.ro/Punct_si_ ... t/69986332 ( suportul e provizoriu pana binevoieste al meu sot sa-mi faca cateva obeliscuri pt. clematitele din gr.2 )
http://irismihnea.sunphoto.ro/Punct_si_ ... t/69987087
 

fixpix

Active Member
Zau nu inteleg faza cu combinatu si amestecatu!
De ce lasata in voia ei nu arata spectaculos ???
Pe mine m-ar deranja sa vad altceva impleticit printre vitele ei.... sau inflorituri de alta culoare prin valul ei alb :rofl:



(PS. pozele's de arhiva... adica de anu trecut - acuma plina de boboci...sper sa nu ma dezamageasca!)
 
Sus