Clematis Miss Bateman

miki70

Active Member
Eu i-am pus o surioara de tip 2 langa ea, pe Frau Susanne . Arata frumoasa si simpla dar eu nu mai aveam loc pt Frau S si am pus-o langa Miss Bateman pe aceeasi parte a boltei. Pe partea cealalta am 2 de tip 3 (Jackmanii si Blue Angel) si un trandafir noname roz aprins.
Poze de anul trecut:

 

anasstasia

Active Member
Acesta este motivul si la mine. Nu am loc prea mult si as vrea sa fie o tufa deasa, asa ca prefer sa le combin. Iar o clematis alba combinata cu una grena sau mov mie mi se pare super .
 

iris

Active Member
marioara a spus:
Imi place ingerasul. Din ce material este?
Banuiesc ca e din rasina acrilica e foarte usor de aceea l-am lipit de piciorul ( stalpisorul) din beton sa nu mi-l rastoarne cumva vantul. :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da ti-ai propus sa o tii tunsa de i-ai pus suportul ala mic? :) Ca e tare frumusel dar e cam micut :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai vezi ca dupa ce se incolaceste bine-bine pe suportul ala n-o s-o mai poti descalci fara sa o tai, ca sa o pui pe obelisc :!:
 

nick1971

Active Member
o bag cu tot cu suport in obelisc, asa am patit cu akebia, am pus arcada si am legat suportul de arcada, adica asta
nu se vede ca am fotografiat doar trandafirul :D
 

miki70

Active Member
Nick frumusica clematita, sa creasca mare si sa-ti umple obeliscul cu flori.
Imi place mult si trandafirul, cum se numeste? Tie nu ti-a cazut asta iarna obeliscul?
 

nick1971

Active Member
Multumesc! :D
trandafirul se cheama Kletter Star, acum e taiat de jos :(
la care obelisc te referi daca a cazut?
 
Sus