Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

fixpix

Active Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Daisy, de ce nu pui direct pozele in mesaj?
Eu 1 nu am timp sa dau click pe fiecare link in parte, ca apoi sa imi dau seama ca nu e o floare care ma fascineaza in mod deosebit.
Cu pozele direct in mesaj, mai le aleg si eu.
Daca nu stii cum, te ajut :mrgreen:
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Daisy draga, intervin eu si continui oferta lui fixpix, care vad ca intarzie cu ajutorul. :)
De pe photobucket e simplu de plasat poze. Nu trebuie sa faci mare lucru. Pur si simplu dai clic pe poza dorita si in fereastra ce ti se deschide apare poza si in dreapta ei ai optiunea image links. Sub ea apare o lista derulanta cu link-uri diverse ( daca nu vezi o lista de vreo 6 coduri, cu un simplu clic pe optiunea "image links" va aparea lista) Selectezi si copiezi ultimul link denumit IMG thumb code pe care il lipesti direct in mesajul tau.

Iata o proba: am inserat poza ta cu jardiniera (fixpix are dreptate, inainte de a trimite mesajul poti verifica daca ti-a iesit inserarea mergand pe varianta de "vizualizare" in loc de "trimitere".) :D



Scuze de off topic.
Ca sa fiu si la subiect momentan mi-a inflorit epi rosu.
 

daisy111

Active Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Multumesc mult de tot Adina!!! :hug: :rose: Asteptam intradevar ajutor ca nu am stiut decat link sa pun :oops: desi mereu mi-am dorit sa pot alinia , una dupa alta,si eu fotografiile ca voi fara mii de link-uri.
 

fixpix

Active Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

OOOPS, scuze!
Cum eram la job, cred ca m-am apucat de altele...sper sa mearga daisy. Fa o incercare!
 

popescu gp

Well-Known Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Desi sunt of topic si imi cer scuze,pozele se pot lua numai de pe ohoto bucket sau si de pe sunphoto?ma pooate lamuri cineva si cum se procedeaza.Cu multumiri.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Daisy, ma bucur sa vad ca ai reusit sa postezi poze. In ce priveste minunatiile de pe balconul tau, verbinele sunt tare frumoase! :D

popescu gp a spus:
Desi sunt of topic si imi cer scuze,pozele se pot lua numai de pe photobucket sau si de pe sunphoto?ma pooate lamuri cineva si cum se procedeaza.Cu multumiri.
Domnule Popescu, eu nu am cont pe sunphoto, insa stiu de la ceilalti forumisti ca nu permite postarea directa a pozei in forum, doar sub forma de link.

Am cont pe photobucket, iar acest site permite si inserarea de poze in forum. Procedura am explicat-o mai sus pentru daisy.
 

Mariabt

Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Ce ai tu aici Adina , se lasa cu dureri de inima , m-ai imblnavit cu epi :)
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

In cazul acesta, nu intra la topicul de epi, fiindca acolo i-am laudat la greu. Aici mai mult drept companion pentru muscata. :)
 

Mariabt

Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Am fost si pe acolo, stai linistita dar s-a agravat boala... :rofl:
 

anca_22

Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Muscatele si la mine sunt foarte frumoase pentru ca balconul e la soare, dar din pacate nu pot sa pun si alte plante acolo
 
Sus