Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

nick1971

Active Member
eu ieri dimineata, cand am vazut ce frig a fost, m-am gandit la camelii ca sunt tot afara, dar n-a avut cine sa-mi spuna ce fac :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Rezista la -5 fara sa ai stres.
Nico nu li s-a intimplat nimic.Daca vrei sa fii linistita da o fuga si acopera-le cu ceva....
:D
 

nick1971

Active Member
a ajuns maica-mea acasa si mi-a zis ca sunt bine merci, dar in week-end ajung eu acolo si le bag totusi intr-o camera :D
 

dana

Member
in gradina am muscate plantate direct care nu se mai opresc din inflorit

parca le merge mai bine decat pe la 15-18 grade si chiar nu ma-ndur sa le scot.
am sa fac o proba sa vad daca rezista pana la primavara,acoperite cu frunze si eventual borcan
 

akhalteke

Member
Achizitii de anul acesta:






Si dragutele astea, care nu stiu cum se numesc, mi-a dat vanzatoarea o denumire in maghiara si nu am priceput nimic :rofl:


 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Daca in alti ani,luam petunii si muscate,anul asta in toate ghivecele,cosurule suspendate,vor fi amestecuri:

Mai urmeaza.
 

daisy111

Active Member
Re: Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa? part I

Toate sunt superbe!! :marfa: Dar mi-a atras atentia cat de bogata este dipladenia si ce alb batut ai leandrul. :visator:
 

LadyBug

Well-Known Member
Re:

fixpix a spus:
Aia da! Io numa cu asta ma laud ca mi-a inflorit...

Imi place mult gardenia, am avut una micuta pe care am divizat-o in 3 sau 4 dar face boboci care cad si nu mai apuca sa infloreasca, desi plantele par OK. Ce sa fie? Caldura prea mare? Sta afara si e foarte-foarte cald.
 

nl

New Member
Re: Re:

Buna ziua,
Sunt de ceva timp inregistrata pe forum dar doar am studiat forumul, este super pentru un om caruia ii plac plantele.
Acum vreau sa ma "laud" si eu cu doua printese ( asa le numesc eu), acum incerc sa le atasez sper sa ma descurc, ajutati-ma va rog :)

sper ca am reusit
http://s1083.photobucket.com/albums/j394/lilianasilviu/
dar vreau sa le atasez ca voi unde scriu direct in postare
 
Sus