Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

iudit

Well-Known Member
Moderator
Deosebite,Doina!Cestrumul imi place enorm de mult,am si primit o data de la o doamna draguta de pe forum,dar nu mi s-a prins.
 

vivi23ro

Member
a 2 ce e'? grevia cumva? cestrum din asta am avut si eu si prinsesem si un pui dar s a uscat dupa ceva timp amindoua...
bouga ca si hibi( din cei gommerosi) vad ca abia acum incep sa faca boboci la mine...
 

ghia_don

Active Member
Floarea nu miroase...
De crescut nu e greu...intr-un fel...tinind cont ca doi ani n-a miscat defel la mine...era o pitica incremenita...Anul asta i-a mes mai bine, a crescut un metru si s-a umplut de boboci si flori...Sta afara in curte, la soare...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Draga Doina....a mea e cam nesatula (nu stiu cu cine seamana :wink: ) dar bea la apa de zici ca face chef noptile :D si imediat reactioneaza cind ii este sete.Si sa stii ca ii plac ghivecele mari.Eu la anul ar trebui sa o transfer :?
 

ghia_don

Active Member
Si eu i-am schimbat ghiveciul in primavara cu unul mare s-a cunoscut...cresterea a fost spectaculoasa si setea...pe masura :rofl: ..
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sa stiti ca eu mai am inca afara muscatele din jardiniere ,leandrii mari si cameliile :mrgreen:
Sunt numai -4,5 grade......La limita suportabilitaii racorii :)
 
Sus