Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Cu tare mare întârziere (fiindcă am băgat foarfeca destul de puternic în ei :evil: ) mă bucur de primul buchet de flori de leandru. Dar nici ceilalţi nu sunt departe. Brugmansiile îşi văd în continuare de înflorit, deşi canicula a cam făcut ravagii (ajutată probabil de nişte probleme cu udarea). Solanum-ul e plin de biluţe portocalii, iar hibiscuşii, passiflora, thunbergia deschid din când în când câte o floare.









 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Adina! sunt superbi !si la mine acum incep sa infloreasca brugmansiile ,ador parfumul lor !


e superb leandrul ! nu vrei sa schimbi lastari ? :oops:
 

popescu gp

Well-Known Member
plante pentru balcoane si terase

Vivi dipladenia ta are parfum discret?eu am luat cate un butas roz si rosu anul trecut de la o persoana ce a adus acesta planta ce seamana cu dipladenia( nu-i stia numele);avea roz si rosu,dar parfumate discret;s-a prins unul din ei ,dar pana acum vad ca nu a inflorit sa stiu ce culoare este si daca mai are parfum.Splendide floricele,felicitari.
 

vivi23ro

Member
din pacate trebuie sa ma bazez pe nasul altora.. recent am avut o problema si se pare ca am ramas fara miros.. cam de o luna.. sper sa nu fie definitiva desi cam asa se pare.. parfum discret da, soiul a intrat recent in romania.. serie docamdata limitata, floarea este mare si dubla tine mai multe zile, deocamdata numai culoarea asta am gasit, as fi vrut si alba.. frunzele sint mai mari si alta textura decit la cea obisnuita
 

michaela

Active Member
Bicolori nu sunt decat 2 varietati unul cu talie mai inalta iar altul mediu. Atat ,in rest.... mov, albastru, alb, dubli ,simpli etc. :D
 
Sus