Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

ghia_don

Active Member
Exact la el mi-au ramas si mie ochii ! :eek:
Mi-ai dat o idee Mada...numai ca trebuie sa confisc ceaunul :rofl: ...a venit un vecin cu un ceaun spart sa-i puna sotul un "petec"...Nu-l mai vede :evil: :mrgreen: decit la mine in gradina :rofl: ..
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Stiu ca in fiecare an ne incinta cu aceasta minunatie de terasa......superba!!!! mereu si mereu...
 

naylcha

Member
Multumim :) cu prietenul meu zilnic bem cafeaua de dimineata pe terasa si apoi poate sa inceapa ziua hehe. Anul acesta le dam ingrasamant mult mai des :) se pare ca le place 8)
 

naylcha

Member
Acum alternez ingrasamant Brico Line pt muscate (pe poza doar muscate zonale apar) NPK 8-7-6, si VitaFlora solutie nutritiva pt stimularea infloririi NPK 4,5-4,5-8 (pe flaconul acesta e o poza cu hibi, leandru, buga)8)
am tot cautat de la COMPO ingrasamant pt ca imi inspira incredere aceasta firma (insecticidele, si alte solutii de genu de la ei sunt super! am scapat de pureci si paduchi lanosi pe veci!:evil: )Acum paianjenul rosu isi face de cap si din pacate inca nu am gasit nimic sistemic sa ii dau in cap doar solutie de pulverizat... care nu are ff mare efect pt ca paianjenii fiind asa de mici se ascund ff usor si scapa de otrava :x
 

sarselia

Active Member
Moderator
Sincere felicitari pentru minunatia de terasa pe care o ai!
Sotul meu e oradean si imediat l-am intrebat care sunt blocurile care detin astfel de bijuterii.
MINUNAT!
 
Sus