Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
E mai nou intrata pe piata romaneasca :rofl: si nu au avut timp "satenii "sa vada cu ce seamana ....o laba gistei ,motul curcanului sau rochia Saftei.........si atunci nu are si denumire populara :wink: Sau ,zic sau,..nu o stiu nici eu :D si nici in spaniola nu are o denumire populara.El este originar din Africa occidentala.Mai stii cum i se spune pe acolo :?: :twisted:
 
D

dyayzh

Guest
Iar fara cuvinte...cel mai mult mi-a placut ixora :D E un galben pai tare frumos :D Ca de obicei Monica, ne arati numai frumuseti! :oops:
 

yca

Member
monica eu nici nu am mai vazut florile astea pana acum
dureaza ceva vreme pana vin la munte
sunt foarte frumoase !
 

schlucky

Member
frumoase flori aveti ....m-am tot uitat la poze rasfoind forumul.... eu nu amajuns anul acesta nici poze la flori sa fac si nici macar timp de ele nu am, si se si vede.

petunii curgatoare care ar fi trebuit sa ajunga la 1,5m, si sa fie galbene , dar care de fapt sunt vetzui si de nici 30cm, am si eu

mi-am comandat: rosii, galbene, albastre :oops: , si au venit/iesit: mai mult visinii, mov si verzui :? sper ca pana sa trec sa ajung sa le fac poze :roll:
 

Roxana

Active Member
poate iti faci timp sa postezi imagini cu plantele tale inflorite in topic, schlucky.

Foarte interesanta culoarea petuniei tale, Luciana! sa-ti traiasca!
 
Sus