Ce plante v-au inflorit in gradina in 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

melimeli

Active Member
si mie imi plac la nebunie :) mai ales ca au un parfum atat de fin ,hmmm
si cand ma gandesc ca sunt in geam la dormitorul lui tati si mami si nu la al meu dormitor :mrgreen:
 

melimeli

Active Member
mda,idea nu e rea :) geamul meu de la dormitor e catre vecini daca il pun acolo pot sa-mi iau gandul de la cactusi GARANTAT
 

gabrielais

Active Member
meli, superbe florile teposilor... :eek:
albela, ce de frumuseti... hortensiile s-au bucurat de ploaie, sunt mai betive, le place apa...si la mine sunt cele mai frumoase din gradina... :wink:
 

fixpix

Active Member
ceva noutati - in sensul ca io nu le-am mai avut:

Achillea ptarmica Nana Compacta


Azalee de gradina???


Echinacea purpurea (inalta cat mine)


Limnanthes


Crocosmia "Lucifer"


De data asta am apucat sa pozez Hemerocallisii mei, unii au o floare imensa!


Trompetile astea au un parfuuuum....
 

nick1971

Active Member
Felicitari, sunt ff frumoase.
acum intrebari :)
echinaceea de cand o ai? eu am pus seminte in primavara, le-am transferat in gradina, dar cresc greu, de inflorit nici o sansa anul asta
iar crocosmia ii mai zice si montbrecie? :D am pus bulbi si seamana frunzele cu ale tale iar ce-ar trebui sa rasara seamana cu floarea ta :D
 

fixpix

Active Member
nick1971 a spus:
Felicitari, sunt ff frumoase.
acum intrebari :)
echinaceea de cand o ai? eu am pus seminte in primavara, le-am transferat in gradina, dar cresc greu, de inflorit nici o sansa anul asta
iar crocosmia ii mai zice si montbrecie? :D am pus bulbi si seamana frunzele cu ale tale iar ce-ar trebui sa rasara seamana cu floarea ta :D
mersi!
pai echinacea cred ca o am de anul trecut, daca nu ma insel. au crescut foarte anemic, mai ales ca a fost si seceta aia...
dar anul asta au crescut in sus de numa. cum ziceam, cat mine de inalte. adica 170 aprox
da, cred ca e crocosmia. asta e cred numele latin. montbrecia/montbretia cica le zice prin anglia? oare de ce?

MERSI Meli si Mymo!
:mrgreen:
 

alfa

Active Member
Caline, aia nu e azalee de gradina. E godetia. Frumusica foc!

Defapt toate sunt frumoase! Felicitari!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus