Ce plante v-au inflorit in gradina in 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mimish

Active Member
Sorina, aceeasi problema a avut-o si begonia mea anul trecut, din cauza grindinei. Acum e foarte frumos, dar vara trecuta avea frunzele ciuruite...
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Gradina fermecata prezinta:

Clematite si delfinium
Arctic Queen si Vienetta




Delfinium Zalil si clematis Rebecca



Crini:

Trompeta:



Asiatici si LA:










Asiapet:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Geo, nu mai zic nimic de crini pentru ca deja m-am obisnuit cu asemenea frumuseti in gradina voastra. In schimb cu clematitele m-ai dat gata. :eek: Sunt SUPERBE!!!! :visator:
Felicitari pentru toate florile minunate de care aveti grija cu atata dragoste! :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Geo, eu imi iau jucariile si plec!!! :cry: :cry: :cry:
Ok, la capitolul crini am inteles, ai numai splendori, dar cu clematitele alea dupa care mi s-au scurs ochii ce mai e in gradina ta????
Pai frumos e?? :rofl: :rofl:
Acom serios vorbind, nu am vazut asa ceva in Romania...Felicitari!
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek:
Eu intru cu teama pe aici ca ma imbolnavesc la frumusetile postate de Geo.
Sunt de-a dreptul minunate!
Sa iti traiasca!
Nick, crinul japonez e o splendoare.Sa ni-l arati inflorit de-a binelea.
 

sorina

Active Member
popgeotoate florile tale sunt superbe , dar m-ai dat gata cu Clematita alb cu mov , am ramas fara cuvinte :D :D :D
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
gradinar1 a spus:
Geo, eu imi iau jucariile si plec!!! :cry: :cry: :cry:
Ok, la capitolul crini am inteles, ai numai splendori, dar cu clematitele alea dupa care mi s-au scurs ochii ce mai e in gradina ta????
Pai frumos e?? :rofl: :rofl:
Acom serios vorbind, nu am vazut asa ceva in Romania...Felicitari!
Sarselia.. cred ca "crinul japonez" e de fapt o hosta...

Sorina, te rog frumos sa nu ramii asa...;-)

Da gradinar1, e frumos...precis sint si in Romania in alte partzi atita tot ca nu au fost publicate pe forum. Eu zic totusi sa nu pleci pt ca si acolo unde pleci s-ar putea sa fie alti "dependenti" cu la fel de multe "jucarii"..;-)

Am realizat ca gradina e cam plina si foarte greu de ingesuit noi plante in ea.. dar am un zid imens de la casa vecinului care trebuie acoperit cu ceva, ca arata urit....deci ma orientez la dezvoltat gradina pe verticala.. ;-)

Vor mai urma clematitele Kingfisher si Duchess of Edinburgh.... care in principiu infloresc mai tot sezonul cald.. dar fiind in primul an, ramine de vazut cum o sa se descurce la mine in gradina.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Superbe Victoria..

Vad ca la crinii trompeta nu le place ceva la tine in gradina..dar e foarte posibil ca din cauza frigului si ploii sa arate mai putzin verzi pt ca si la mine sint chinuitzi anul asta....
 

victoria222

Active Member
Multumesc, Popgeo...da, sunt cam galbejiti, desi au stat intr-un loc cu udare zilnica de la aspersor, poate din cauza asta, sau poate nu le place solul ca e un pic lutos acolo.. :( o sa-i mut la toamna oricum

happy, foarte dragute hortensiile, dar vezi ca aia cu frunze mai inchise este tare sensibila la soare- se prajeste imediat, eu am mutat-o int-un loc umbrit pe tot parcursul zilei ca se prajise total desi avea doar cateva ore de soare dimieata, noroc ca mai avea muguri sub frunzele arse, si au dat din nou, am avut noroc si de ploi.
 

happy

Well-Known Member
Acum trei zile am cumparat-o deci pot sa o mut.Multumesc pt. sfat,desi este plantata sub un par dar pe partea cu soarele!Ma gandesc! :D
 

victoria222

Active Member
Cu placere,iti doresc sa te bucure cu multe floricele ! Apropos, eu i-am taiat floricelele ca sa se concentreze pe cresut si adaptat, ca si-asa sunt fortate saracele sa infloreasca fara sa aiba suficienta putere, la cat sunt de mici in conditii normale nu cred ca ar inflori.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus