Canna

miki70

Active Member
Black Knight in loc sa fie rosie a iesit portocaliu cu foarte putin galben pe margine


Urmeaza una din seminte care are bobocei pe 2 tije, dupa cum arata bobocii e galben deschis exact ca mama ei, speram sa fie mai spre alb.

Corina astept pozele de la bobocioasa.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Nu prea au dus-o bine in beci de la umezeala si nu aveam multi si tata a zis sa i mut in alta parte , doar ca in acea parte nu prea cade apa des si aceiasi canna care anul trecut luam scara sa fac poze la flori , acum de-abia ajunge la brau , deci apa la greu au nevoie :| :D
 

miki70

Active Member
Astazi pe seara am fost in inspectie in gradina, canna mea Black Knight care ieri era portocalie azi era rosu/portocaliu. Nu mai pot de dragul ei :dans: Ma saturasem de portocalii :)
 

miki70

Active Member
Canna Black Knight:
pe 16aug prima floare a fost mai portocalie

Canna Wyoming


Canna Inferno din seminte a iesit foarte asemanatoare la floare cu plata mama dar frunzele verzi in loc de brune
Planta mama in 2010 http://mikishor.sunphoto.ro/Canna/33541375

Canna Perkeo
Nu prea seamana cu cea de pe ambalaj http://mikishor.sunphoto.ro/achizitii_2011/33565458

Canna rosu care din 20iul ma bucura cu floricele

Cum se scutura da alta tija cu flori.
Atentie!!! Nu taiati tijele cu flori uscate, din aceeasi tija da alta.
 

attila

Member
Buna Ziua
Da aveti o colectie foarte faina va felicit .
Candva aveam la zeci de kilograme rizomi dar nu stiu din ce cauza sau dus multe poate ca sa stricat pamantul azi doar an ghiveci le tin ca mi e frica sa pun an gradina poate la anul ma voi apuca sa fac niste lazi mari de cel putin metru pe metru si acolo se va putea distra mai liber dar pana atunci numai ancet ancet :D Canna Lucifer
 

miki70

Active Member
Foarte frumoasa Attila. Am si eu Golden Lucifer dar nu seamana cu a ta



Black Knight la a 2-a inflorire



Restul parca acum capata avant, sper sa faca flori anul acesta. Pe Cleopatra o astept si pe Tropicanna .
 
Sus