Bursa transporturilor

Maine am urmatorul traseu :
Bucuresti - Pitesti- Ramnicu Valcea-Horezu- Novaci.
Sambata ajung in Targu Jiu.
Duminica sau luni retur pe acelasi traseu !
 
Fara sa credeti ca este/va fi o pacaleala,maine 01/04 plec spre Constanta.
Revin marti 03/04.
raspund la acelasi nr de telefon :oops:
 
pupu a spus:
salut baciule, daca in viitorul apropiat (intr-o luna, sa zicem) vei avea drum pana la Craiova, te rog frumos da-mi si mie de veste.

nu este urgent si nu as vrea sa te stresez prea mult.

multumesc frumos!
Duminica 22 aprilie ajung in Craiova.De aici plec spre Tg Jiu si revin in Craiova pe 24 ,cu intoarcere in Bucuresti in aceeasi zi .
 
In urmatoarele zile voi trece pe urmatorul traseu avand ca punct terminus Bruxelles-Belgia.De aici voi da "o fuga " pana la un prieten la Paris .Daca sunt doritori pot lua cu mine mici pachete-mai ales la ducere !

15 septembrie-
Bucuresti - Timisoara

16 septembrie -
Timisoara-Karlsrhue

18 septembrie
Karlsrhue-Bruxxelles

24 sau 25 septembrie
Bruxelles- Paris

De aici retur spre Bucuresti pe aceeasi ruta .
 
tzep a spus:
Drum bun baciule! :D
Admira ceea ce vezi si din partea noastra. :pa:
Multam fain !
Am sa fac -la intoarcere o sinteza-hahaha ce pompos suna, a celor ce s-au intamplat si vazut pe drum.
In linii mari pot spune de pe acum ca voi incerca sa duc in/la PARIS un ARO . Unii dintre voi au inteles ca am eu inca de mic o dragoste pentru ARO.Acum daca tot sunt la momentul cand fac marturisiri/spovedanii-ca la taica popa, trebuie sa va spun ca sunt foarte legat de tot cea ce este ROMANESC,de ROMANIA si de ROMANI !
Poate varsta,poate educatia sau poate felul meu de a fi.
Oricum sigur AROul va fi pozat in PARIS . Nu vreau sa demonstrez ceva,cuiva,vreau sa arat ca am fost, suntem si vom fi BUNI.
Scuze pentru sinceritatea mea daca cumva am deranjat in acest fel .
 

VreauSaStiu

Member
baciudibaciu a spus:
In urmatoarele zile voi trece pe urmatorul traseu avand ca punct terminus Bruxelles-Belgia.De aici voi da "o fuga " pana la un prieten la Paris .Daca sunt doritori pot lua cu mine mici pachete-mai ales la ducere !
Ia cu tine și inima, inima mea,
Și ascunde-o în ARO pe undeva... :dans:
.... și dacă poți, ”uită-o în Franța” ! (completează bărbată-miu ... :rofl:)
Drum bun, baciule ! :rose:
 

popescu gp

Well-Known Member
Ce sa mai spun eu fost campulungean ce am crescut cu Aro(la inceput cu motociclete facute ,apoi la IMS si abia apoi la Aro cand crucea cardanica ceda la cel mai mic efort la fel ca si discul de ambreiaj pana au gasit aliajul bun)Dar tot ROMAN am ramas.Pacat de mandretea de fabrica facuta praf ca multe altele in tara asta bogata -saraca.Cu un ARO 10 am facut in 1987 prima cursa Bulgaria-Turcia si de care se minunau toti intrebandu-ma ce fel de patron sunt in Romania.
 
[/quote] Ia cu tine și inima, inima mea,
Și ascunde-o în ARO pe undeva... :dans:
.... și dacă poți, ”uită-o în Franța” ! (completează bărbată-miu ... :rofl:)
Drum bun, baciule ! :rose:[/quote]
:rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:
Nu m-ar lasa pe mine inima sa-ti las inima pe acolo !
Sunt prea inimos .
 
popescu gp a spus:
Ce sa mai spun eu fost campulungean ce am crescut cu Aro(la inceput cu motociclete facute ,apoi la IMS si abia apoi la Aro cand crucea cardanica ceda la cel mai mic efort la fel ca si discul de ambreiaj pana au gasit aliajul bun)Dar tot ROMAN am ramas.Pacat de mandretea de fabrica facuta praf ca multe altele in tara asta bogata -saraca.Cu un ARO 10 am facut in 1987 prima cursa Bulgaria-Turcia si de care se minunau toti intrebandu-ma ce fel de patron sunt in Romania.
Pacat !
Mare pacat ,mai ales ca producea ceva vandabil.
Pretul mic al produsului final a fost printre altele cel care a pus lacatul la inceput si apoi buldozerele pe fabrica !
 
Am revenit !
Ce-i drept sunt si umpic obosit . Multi km ,multe ore de condus .
Multam fain celor ce mi-au urat drumuri bune , dar si celor care nu au facut-o , dar s-au gandit -macar o secunada la mine.
Pentru mine Europa nu avea multe secrete - credeam eu , dar am descoperit ca nu asa este.
Drept este ca acum am avut si dedicat mult mai mult timp odihnei si VIZITARII .
am facut si cateva poze , dar sunt far grai,fara putinta de a reda macar cu 2 cuvinte cea ce vezi ,cand vezi cea ce vezi .
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Bine ai revenit! :hug: Ma bucur ca ti-a tahnit si ai vazut /revazut locuri frumoase. :D
Cand ai timp arata-ne si pozele. :astept:
 
Sus