Buddleja

mirela06

Active Member
Mi-a rupt-o vintul :cry:
De la 2 m a ajuns un ciot :cry:
Afost pus un par destul de , ziceam eu, zdravan, dar si ala s-a rupt.
Voi lua masuri drastice si...cred ca pun o teava :rofl:
 

mirela06

Active Member
Multumesc. Stiu, pt ca si anul trecut am avut problema cu ruptul. De data aceia, cineva. Eu voiam s-o vad mare, nu sa se tot fringa :cry:
 
A

Anonymous

Guest
ciudat !
buddejia e un arbust stufos si elastic
io am 2 (unu alb si unul violet) si desi nu-s proptiti in pari,n-au patzit nika la nici o furtuna(ala violet are spre 3m.e ditamai tufa)
 

mirela06

Active Member
O fi, draga Elf_a, dar la mine s-a intimplat a doua oara.
L-am ajustat sa devina pomisor. Sus greutate mare si la un vint mai puternic , a cedat :(
 

instructor

Member
Liliacul de vara creste tufa sau copacel?Se poate planta in ghiveci?Intreb ,ca nu prea am loc ,nu am gradina prea mare si vreau....si vreau... :)
 

riana

Active Member
prin curier le-am primit si este 50 lei curierul. buddleia se poate creste si in ghiveci dar iarna trebuie sa-l adapostesti ca e sensibil la frig daca e in ghiveci. se poate lasa si tufa si pomisor.
 

riana

Active Member
prin februarie intr-o zi care nu e asa rece trebuie sa-l tunzi adica sa-l lasi cam 30-40-50 sau 60 cm cum vrei. se tunde asa devreme ca sa infloreasca cat mai devreme. daca nu-l tunzi o sa ai surpriza sa nu aduca atate flori
 

instructor

Member
Multumesc draguta,sa inteleg ca preturile sunt cele afisate la ei pe sait?sau variaza in functie de distanta?ca de la Timisoara la Radauti e ceva drum.... :)
 

riana

Active Member
preturile sunt afisate iar cand cumperi un produs apoi verifici cosul iti spun si pretul transportului, dar cred ca este acelasi pentru toata lumea
 
Sus