Buchetul de week-end

Lorena

Member
Curs practic aranjamente florale?

As vrea sa urmez un curs de aranjamente florale. Stie cineva daca exista un astfel de curs in cluj? sau si altundeva dar sa merite?
Multumesc
 

Narcy

Member
Gabiuta a spus:
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2264975970105728366tIjKlT
asta imi place.O idee:bradul sa fi fost lasat cumva peste cos putin si la imbinarea dintre brad si cos puteai pune o "ceva" pe galben.
Multumesc,Gabiuta!Sunt doar o incepatoare,din pacate cu timpul stau prost si fac aranjamentele cu ce imi pica in mana,unele chiar extravagante pot spune! :oops: :giggle:
 

Narcy

Member
Aici sunt pozele cu aranjamentul pe l-am daruit sefei anul acesta de 1 martie.Mie personal mi-a placut cum a iesit.Sper sa va placa si voua. :D [/url][/list][/code]
 

alfa

Active Member
Simplu si frumos! Imi place! Si spre deosebire de celelalte, imi place ca are si latime nu numai inaltime :wink: Este important sa aranjezi in ambele directii. Sper ca m-am facut inteleasa. :oops:
 

Narcy

Member
alfa a spus:
Simplu si frumos! Imi place! Si spre deosebire de celelalte, imi place ca are si latime nu numai inaltime :wink: Este important sa aranjezi in ambele directii. Sper ca m-am facut inteleasa. :oops:
Am inteles ce ai vrut sa zici!Pupicei! :D
 

alfa

Active Member
Acest buchet a fost supriza weekendului pentru mine. Am adunat crengile saptamana trecuta, cand le-am gasit taiate in parc. Vineri cand am plecat la munte inca nu se shimbase mare lucru la mugurasi, insa ieri cand am sosit din nou acasa, m-au primit asa:
 

Narcy

Member
:eek: Uau....Superbi,in semn de recunostinta au inflorit,ca i-ai adunat de pe jos.Cum sa nu-ti para viata mai frumoasa cand vezi asemenea lucruri? :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Foooooooarte dragut dar..........
Spune-mi te rog daca era in preajma Craciunului.
Cele de jos sunt globuri?
Cred ,de fapt nu cred ci sigur fara ele si fara hirtia aia rosie ar fi fost super :marfa:
 

aleynad

Active Member
Moderator
din Scilla, frunze de iedera si "ghiocei albi de padure" (nu stiu cum le spune, la tara la bunici le zice cocărăi :) ) am facut un buchetel



si din lastari de salcie si corn un alt aranjament
 

Narcy

Member
Gabiuta a spus:
Foooooooarte dragut dar..........
Spune-mi te rog daca era in preajma Craciunului.
Cele de jos sunt globuri?
Cred ,de fapt nu cred ci sigur fara ele si fara hirtia aia rosie ar fi fost super :marfa:
Da Gabiuta,era in preajma Craciunului :D Cele de jos sunt niste pietricele albe in care se oglindesc celelalte lucruri. :oops:
 
Sus