Buchetul de week-end

Narcy

Member
Oau,ce frumusei sunt acei ghiocei,Aleynad.Prin padurile din Calarasi unde stau parintii mei,eu nu am vazut asemenea ghiocei!Foarte frumosi!
 

aleynad

Active Member
Moderator
un mic-mic buchet de week-end cu primule, iedere bicolora, asparagus falcatus si trandafiri pitici :D
 

alfa

Active Member
Lorena a spus:


Am facut si eu primul aranjament de flori din viata mea. Pentru ca a venit primavara am ales primulele... :oops:
Gabiuta a spus:
Ce frumos!!Si buchetul din avatar e frumos! :D
lelia a spus:
Frumos si elegant !
Felicitari ! curaj ,un inceput promitator :D
Lorena a spus:

Am mai facut un aranjament, de data asta cu zambile...:D
lelia a spus:
Ce dragut e !!! :visator:
Si original :marfa:
alfa a spus:
Simplu si frumos! Bravo Lorena! La mai multe! :D
v.cristina a spus:
foarte inventiva Lorane ; felicitari!! :clap:
Lorena a spus:

Azi am facut un aranjament cu lalele... :D
Lorena a spus:

Lalele si narcise ....
alfa a spus:
Lorena sunt :visator: superbe aranjamentele tale! Te asteptam sa intrii cat mai des pe forum! :D
Gabiuta a spus:
Si mie imi plac foarte mult si ader la indemnul Alfei!!! :marfa: :clap:
nicoleta a spus:
Si mie imi plac mult! Bravo!
Lorena a spus:
Multumesc pentru incurajari, promit sa mai fac si alte aranjamente :D
 

alfa

Active Member
Lorena a spus:

sper sa va placa :D
Gabiuta a spus:
Parere personala si sincera.Te rog sa nu te superi:fara lalele ar fi aratat bestial :D Este prea incarcat.Prea plin.
Stii ca te-am laudat cind mi-a placut :D
alfa a spus:
E frumusel aranjamentul. Eu nu as renunta de tot la lalele. Cred insa ca trei fire, taiate la lungimi diferite (scurt, mediu si lung) ar fi de ajuns!
As pastra laleaua alba, cea mare roz si una roz pal. Eventual as fi optat pentru primula roz inchis sau mov.
Gabiuta a spus:
Mov inchis.Fara lalele( :rofl: :rofl: :rofl: )
sau
Mov inchis cu trei lalele fara prun( :rofl: :rofl: :rofl: )
Ce zici?
Si uite asa stricam buchetul fetei........ :mrgreen:
Lorena a spus:
Nu ma supar deloc, chiar astept pareri si sfaturi sincere pentru ca eu nu am deloc experienta cu aranjamentele de flori :D

Varianta asta arata mai bine?

Gabiuta a spus:
Da.Dar sa ii aratam cum e mai bine si asa mai invata si altii care citesc,in definitiv.
Pe mine acum ma deranjeaza primula aia galbejita.Poate sa puna in loc o lalea o culoare tare ca sa faca contrast.
alfa a spus:
Daca ma uit bine, Lorena aveai 3 crengute de prunus. Incearca sa pui una vertical si 2 orizontal, dar nu una langa alta.

Da-i aranjamentului latime la baza.
Gabiuta a spus:
Lorena stim ca esti in stare sa il faci sa iasa ......cum zic eu:BETON!!!
:D
Nu te lasa........hai :)
 

alfa

Active Member
Lorena a spus:
Gabiuta a spus:
:eek: :clap: :clap: :clap: :hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat: :marfa: :marfa: :marfa:
ma e nevoie de cuvinte?
alfa a spus:
Mai, Lorena, mai, tu te-ai dus la cursuri :eek: :eek: ....iar daca nu, atunci te anunt ca nici nu ai nevoie :D

FELICITARI!!!!! :clap:
tzep a spus:
Felicitari Lorena! :clap: :clap: :clap:
Daca ati criticat-o :barfa: :wink: saptamana trecuta, s-a ambitionat si acum v-a demonstrat de ce-i in stare! :marfa:
Lorena a spus:
Ma bucur ca va place :D
Lorena a spus:

un buchetel cu lalele, narcise si lacrimioare :D
Gabiuta a spus:
Este fooooarte reusit .
:D
Cam ca de obicei as zice :)
Acum imi spun o parere absolut personala .Lacramioarele sunt flori prea gingase ca sa fie alaturate unor flori mai mari.Stiu ca am vazut multe aranjamente cu ele cam cum ai facut si tu + cu multe alte tipuri de flori.Dar mie asa mi se pare,pur si simplu.
Nu e o critica sa stii .Buchetul tau chiar imi place.Este mai curind o opinie,un gind.......... :D
v.cristina a spus:
foarte frumos Lorena!
imi place tare mult combinatia clasica de alb cu rosu :D :D
lelia a spus:
alfa a spus:
Foarte frumos! :D
Lorena a spus:

magnolii si lacrimioare
alfa a spus:
Un buchet nonconformist, dar deosebit! :D
Gabiuta a spus:
:) nonconformist.......ce mi-a placut termenul :rofl: .Dar e foarte,foarte frumos.Si are mov din belsug :wink:
Lorena a spus:
Gabiuta a spus:
Si eu bineinteles iar :marfa:
 

alfa

Active Member
Frumos! :D Se asorteaza foarte bine tonurile! Bravo!

Ce faci cu buchetele? Le tii pentru tine sau sunt pentru diferite ocazii?
 

Lorena

Member
Unele le fac si le tin acasa, altele le mai dau la prieteni....ma bucur cand cuiva ii place ceea ce fac. Sper sa gasesc un curs sa invat mai multe... :D
 

lelia

Well-Known Member
Lorena ,se vede ca esti pasionata de aranjamente ,sincer te felicit pentru realizari :clap:
 
Sus