Buchetul de week-end

irinabv

Active Member
Moderator
Recunosc ca garoafele nu sunt printre florile mele preferate, dar aranjamentul imi place. Si mai ales ideea cu kiwi in vaza... :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: sunt felii de-adevaratelea?Credeam ca e o .... cutie cu desenul asa :oops: Nu da cu garoafe dupa mine :(
 

elipopa

Active Member
superb!
chiar ma uitam pe you tube la How To Arrange Flowers!
am gasit cateva idei pe care o sa le pun in practica cat de curand!!
si acolo am vazut ca foloseau fructele, mere verzi, lamai, portocale,limes!!
cea alba e sarma?
ce rau imi pare ca la noi nu exista un loc de unde sa cumpar si eu accesorii pentru aranjamente!!
Sa ne mai arati!!

:hug: :hug:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, deci va place!
Se pot folosi orice soi de fructe vreti - intr-adevar, in afara sunt foarte populare aranjamentele cu flori si fructe.
Eli, firul alb e ca un soi de fir de rafie rigid, e o chestie decorativa. Gasesti pe internet sa cumperi chestii din astea decorative - problema e ca nu poti cumpara 1-2 m ci un pachet de 10m, sa zicem, si costurile sunt mari (intre 35-50 RON). Si daca vrei mai multe culori sau modele ajungi usor sa te coste cateva sute de RON.
 

elipopa

Active Member
gradinar1 a spus:
Multumesc, deci va place!
Se pot folosi orice soi de fructe vreti - intr-adevar, in afara sunt foarte populare aranjamentele cu flori si fructe.
Eli, firul alb e ca un soi de fir de rafie rigid, e o chestie decorativa. Gasesti pe internet sa cumperi chestii din astea decorative - problema e ca nu poti cumpara 1-2 m ci un pachet de 10m, sa zicem, si costurile sunt mari (intre 35-50 RON). Si daca vrei mai multe culori sau modele ajungi usor sa te coste cateva sute de RON.
Draga mea, m-am exprimat eu gresit, voiam sa spun la noi in oras nu gasesc, asa am gasit si eu pe intenet site-uri de specialitate!!
Daca nu ai o activitate in domeniu, clar ca nu se merita sa cumperi!
Bafta pe mai departe!!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Acum am inteles!
Nici in Ploiesti nu gasesti un loc de unde sa-ti iei accesorii. Exista in Bucuresti un soi de magazin de prezentare al unui distribuitor dar de-acolo poti cumpara doar ca persoana juridica.
In concluzie, tot internetul e baza
 

elipopa

Active Member
am facut o plimbare cu Damian cu sania si am intrat si la Lidl
Am luat acesti trandafiri superbi!
am pus cateva crengute de salcie creata si gata aranjamentul!!

 
Sus