Buchetul de week-end

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Wawwwwwwww :eek: ...daca ma straduiesc intens...chiar foarte intens as gasi un mic-mititel-mititelut cusur dar e asa de nesemnificativ incit mai zic odata waw :giggle:
Cu primul m-ai dat chiar gata..... :hipnotizat: ajutoooooooooooor ridica-ma ca am cazut pe spate :rofl: :rofl: :rofl:
Conitaaaaaaa.........bravo-bravissimo :marfa:

Apropos.,ai vazut buchetele de mireasa ale Andreei de ieri??Bestiale :!:
Daca imi permiti exprimarea si ale tale sunt la fel.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc fetelor, sunteti tare dragute!
Gabiuto, ia zi cusuru' ca stii ca asta-i partea care-mi place cel mai mult :), te rog! si ma uit acusica si la Andreea ca n-am apucat pana acum.
Mie personal imi place a doua foarte mult, culorile mi se par foarte potrivite pentru o lumanare de botez si imi place si ca e mai deosebita :oops:

si ca tot vorbim de flori, presupunand ca aveti de nasit sau va faceti nunta sau, ma rog, ideea e ca trebuie sa cheltuiti bani pe flori - ce vreau eu sa stiu este cum alegeti floraria unde le faceti? cum alegeti modelul? cum va stabiliti bugetul? cum va dati seama daca florarul va cere sau nu prea mult?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: daca ai stii...........tocmai la al doilea e :oops: .Desi distributia florilor si faptul ca ai pus doua ornamente mi-a placut ffff mult.Insa :oops: in loc de gerbera eu as fi pus altceva.Mi se pare prea mare.Distorsioneaza cu restul.Poate gresesc si daca imi explici de ce ai ales tocmai acea floare...imi schimb opinia.Ceva asemanator sa fi pus dar ....altceva.Poate un buchetel minuscul din mai multe floricele mici movulii ......zic.... :? nu stiu......
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
si cand te gandesti ca floarea aia este Germinis (adica mini gerbera) :rofl: :rofl:

Aranjamentul chiar si asa, cu germinis este mult mai mic fata de o lumanare de botez obisnuita.
Tu stii cum e romanu': cand isi comanda florile pentru nunta/botez, cu cat e lumanarea mai mare cu atat arata ca e mai prosper :rofl: Daca nu puneam germinis, aranjamentul ar fi fost minuscul iar lumanarea prea saracaciosa.
De cate ori mi s-a cerut sa fac lumanari, mai toata lumea a vrut combinatia trandafir si orhidee (de regula dendrobium) si foarte des lumanari pe o parte. Oricat de mult am trimis eu propuneri cu lucruri mai speciale, mai dragalase, se pare ca astea nu prea au prins...oare de ce?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mada inseamna ca poza o scoate prea in evidenta.Mie asa mi s-a parut insa asta stii tu ca sa gasesc acolo ceva-ceva....

Ce intrebari pui si tu...zau asa...Oare de ce?

Nenorocirea e ca oamenii nici nu sunt deschisi la nou :x Nu comentez ca ma apuca pandaliile asa ca mai bine...mucles :twisted: insa acum exista net,existe mii de site-uri si e suficient sa se uite la niste SIMPLE POZE ,nici nu trebuie sa faca un prea mare efort si li se pot schimba optiunile daca nu chiar si gusturile caci si asta citeodata se mai dobindeste. :D

Oricum Mada da-i inainte cu tupeu :D
Mai fa ca sa am ce critica :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Acidula - n-am florarie desi sa stii ca ma bate din ce in ce mai serios gandul asta. Am un job obisnuit, corporatist, in domeniul marketingului, din fericire foarte flexibil ca si program de lucru, iar pasiunea cu aranjamentele florale m-a apucat relativ recent, anul asta prin martie.
Spre norocul meu, pot sa fac ambele lucruri (si job si flori) in paralel, fara prea mare efort.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Hai ca topicul asta vad ca devine topicul meu :) :)
Nu va mai asasinez cu poze prea mult, promit - intai ca se termina sezonul de nunti si pe urma ca prea v-am omorat cu florile mele...

Dar astea nu am cum sa nu vi le arat, sunt cele mai colorate si vesele din cate am facut pana acum:
buchetele

lumanarile

si aranjamentele de masa si prezidiu:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Doamnaaaaaaa...........iaca ca nu am comentarii :giggle:
:marfa: :marfa: :marfa:
Ma lasasi bouche bee :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ma bucur nespus de mult ca va plac!!! Am muncit tare mult la ele (mai bine de 16 ore contra cronometru, mai ales ca au fost multe - si aranjamentele de masa, si florile de pus in piept, si bratari de flori pentru domnisoarele de onoare...)
Unele nici nu am apucat sa le pozez, pe altele le-am pozat pe fuga dar din fericire voi primi si poze profi de la miri :D
 
Sus