Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sau aia mincata :cry: de .......nu-i mai zic numele :x .....Oricum recunosc ca ii plac lucrurile deosebite :evil: fiindca ieri a tiriit ghiveciul cu "Surinam" :suparat:
 

ana popa

Member
Ce minunatii aveti! Azi am scos si eu, de sub borcan, primul meu puiut de buga. Era si cazul, a durat f. mult inradacinarea, de prin primavara.
 

v.cristina

Active Member
ana popa a spus:
Ce minunatii aveti! Azi am scos si eu, de sub borcan, primul meu puiut de buga. Era si cazul, a durat f. mult inradacinarea, de prin primavara.
important si de apreciat este faptul ca ai reusit ..felicitari!!! :clap: :clap:
 

ana popa

Member
Va multumesc! Sper sa ii mearga bine, azi nu arata prea bine, i-am pus, din nou, un pet in cap, sper sa-si revina.
Din pacate nu am avut "degete verzi" la toti butasi, am pierdut cativa de leandru galben si somon. :cry:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Nu doar buna dar si rafinata sefutza ai,numai raritati iti daruieste,si mai e si iubitoare de flori,spre perfectiune tinde :D
 
D

dyayzh

Guest
Eu am facut o mare greseala. Am vazut ca lastarii de buogi au crescut si infrunzit voios si i-am despartit :cry: Cel mai mare a murit, cei mici se chinuie in sera sa supravietuiasca :cry:
 

Tina

Active Member
Pe bouga aceasta am uitat sa o ud intr-o si cind am vazut-o a doua zi, era uscata toata..

Am tuns o parte din ea si fiindca auzisem povesti cum ca e destul de rezistenta si poate sa isi revina, nu am aruncat-o.. zilele trecute, cind am vazut ca are frunze mici si verzi, nu mi-a venit sa cred..

"Morala" este sa nu aruncati bouga, decit daca sunteti siguri-siguri ca a murit.. :oops: :oops: :oops:
 

mena

Member
Bine de tinut minte... :clap: Multumim pt "tip"...Am si eu niste butasi pusi la prins...doar unul a dat frunzulite alti doi nu "zic" nimic...chiar vroiam sa-i arunc..Acum parca mi-ai dat ceva sperante...:D Ii ma las sub pet...poate poate imi fac vreo surpriza.. :wink:
Apropos, ai niste floricele superbe...sa-ti traiasca... :rose:
 

oana_oana

Member
Ma bucur ca nu a murit. Era pacat sa o pierzi pentru ca este foarte frumoasa. Ce pleonasm...eu nu am vazut bouga urata. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus