baltuta mea

tzep

Well-Known Member
Moderator
Ce locuri frumoase! :visator:
Oare numai din pricina zapezii ne par asa? :gandit: :nu stiu: Inca putin si ai si patinoar, ascute-ti patinele! ;-) :D
 

lacrimioara

Member
Multumesc. Din primavara o sa-i acordam mai multa atentie, acum imi pregatesc sotul psihic ca sa nu-l iau prea tare in primvara :)
 

Roxana Peled

Active Member
Avantajul unei suprafete mari de teren e ca practic iti poti permite orice aranjament si orice detaliu iti trece prin cap, inclusiv un lac cu pesti :D .
Dezavantajul este ca te costa bani, timp si efort pe masura :)
Eu am, daca aduni toate suprafetele disponibile, vreo 150mp ... poate ... Cu toate astea ma gandesc cu groaza la ce o sa insemne amenajarea lor mai ales ca am in minte un design destul de condensat :pumni:
Sunt insa lucruri pe care nu mi le pot permite. Exemplu: cires :)
Un iaz miniaturizat se mai poate incropi, cires miniatur nu am vazut insa pana acum :(
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: Cum sa nu poti!?! Eu am doi ciresi nu unul...si vreo 50 m patrati ;-)
Sunt si ciresi miniatura, cei tip ballerina...dar bineinteles ca ai mei nu sunt dintr-aia, sunt din cei mari :p
Cand mi-or creste toate la dimensiunea finala, atunci sa te tii :rofl:

Lacrimioara, este de vis peisajul de iarna :visator:
 

Roxana Peled

Active Member
:rofl: In primul rand tu si cu gradinita ta nu intrati in discutie pentru ca e vorba de ceva magie neagra implicata in inghesuirea plantelor la tine acolo, e un mister pe care nu l-am descoperit ... e inca in lucru :rofl:
In al doilea rand cred ca trebuie sa pui mana pe o ruleta si sa remasori cei 50 de metrii patrati nu de alta dar am vazut poze cu minunatia ta de gradina si oricat m-as stradui, mai mica decat terasa mea care are 60 nu are cum sa fie :incapatanat: Ai masuta cu scaune la pietris, alei cu flori, pomi, arcade cu trandafiri in spatiu deschis, aproape ca ai si padurice acolo, ai IAZ pentru numele lui dumnezeu :eek: ... cu broscutza :eek:f: ... NU, nu ma convingi! Daca nu ai fi asa departe pe cuvant ca as veni sa o masor cu mana mea :rofl: . Chiar si asa si sunt tentata :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: Roxana, vin si eu sa-mi sting curiozitatea legata de milionul de plante de pe batistuta de gradina a lui Bebe...si cred ca mai vin si altii :tavalit:
 

bebe Iris

Active Member
:p Asa, luati-ma peste picior :fluierat:
Daca nu ma credeti intrebati-o pe Violeta, va spune ea. Secretul este ca unele flori rasar, altele se duc la culcarica, nu sunt toate verzi deodata :gandit:, nu? In plus unele nu se dezvolta prea grozav, lasand mai mult loc pentru altele :marfa:
Acum e drept, cararile nu le-am luat in calcul la masuratoare :rofl:
Deci ramane stabilit, in luna mai si iunie tai bilete la intrare. Va pregatesc ruleta si lista cu plantutele din gradina, cu tot cu harta, sa le puteti verifica existenta :* :hug:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Eu cred ca ai gradina in planeta gigantilor. ;-)
:eek: Cred ca voi nu stiti serialul acela, era din epoca mea! :aoleu:
 

Roxana Peled

Active Member
:rofl: cu doi ciresi in 50mp ... garantat! :rofl:

P.S. Ma roade invidia dar chiar nu am unde sa-mi pun cires. Pentru sus ar fi prea mare iar jos am deja jumatate din nucul vecinului, un par si un mar batran iar ciresul e un pom mare :)

Apoi te uiti la Lacrimioara si vezi hectare de gradina si lac ... asa da, sa tot plantezi!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Bebita...ai sclipiri in ochisori cind te uiti la intinderea nesfirsita a Lacramioarei ??? :*
 
Sus