Bakker

Chestionar nou-nout de evaluare

  • 1

    Votes: 1 25,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 1 25,0%
  • 4

    Votes: 1 25,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 1 25,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4

ena

Member
Cunosc eu pe cineva care a primit-o anul trecut. E mai micuta, dar e OK. Eu am primit o foarfeca de taiat gardul viu, mare, de la Bosch.
 

ana500

Member
Buna fetelor.
Eu azi am primit un pachet de la Bakker.
Am comandat vreo 6 garofite curgatoare, un trandafir Osiria, un trandafir Flamingo , un trandafir Diamond jubile, trei trandafiri Gemma.
Pot spune ca au ajuns intr-o stare destul de buna. I-am plantat deja. Sper sa le mearga bine.
Pe langa aceste lucruri pe care le-am comandat am primit o fantana (mica), 60 de tuberculi de anemone de Caen si un termometru.
Voi care ati mai comandat pana acum ce parere aveti de aceasta firma, in afara de faptul ca preturile sunt cam mari?
Eu as vrea sa mai comand ceva bulbi la toamna. Voua cum vi s-au comportat bulbii comandati?
 

AncaS

Member
Am primit si eu comanda de la Bakker ( Bakker din Germania) dar cred ca e egal avand in vedere ca e o firma olandeza :rofl:. Zmeura arata bine, bulbii de Gladiole sunt mari si frumosi, restul de comanda nu a fost de plante ci folie anti buruieni si seminte de legume care se gasesc mai greu la mine in zona, dar am primit o roaba de lemn cu 60 de bulbi si un ceas de mana extrem de urat :rofl: Eu personal sunt multumita, dar prefer Baldur Garten. Tot ieri a venit parte din comanda de la Baldur, iar diferenta e uriasa.
 

DIANA7

Member
Eu am comandat anul trecut trandafirasi "gemma" si garofite curgatoare. Trandafirasii au murit pentru ca venisera mucegaiti, iar garofitele nici nu au curs, si nici nu au inflorit...(si din 3 cate au fost a trait doar una....) asa ca m-am cam lecuit de comenzi bakker.... Poate nu am avut eu noroc la ei...
 

ana500

Member
Pai si nu ai incercat sa iei legatura cu cei de la Bakker?
Ei zic ca le pot schimba, in sezonul urmator, daca intr-un anumit termen nu dau rod (floare).
 

AncaS

Member
Din cate stiu eu Bakker ofera garantie 100% . si daca plantele nu supravietuiesc trebuie rapid anuntati pt ca trimit inlocuitor gratis (cel putin asa fac in Germania)
 

thea

Member
Eu astept comanda actuala.
Sunt plante pe care nu le gasesti in alta parte.
Anul trecut am comandat niste pomi altoiti care fac fructe diferite pe acelasi copacel;acum au frunzulite si ma uit la ei cu mare grije.
Am comandat ingrasaminte de la ei ca sa fiu sigura ca imi intataresc plantele.
Am primit si eu o trusa de unelte;este cam de jucarie dar sotul meu este multumit ca acum nu-l mai deranjez cand am nevoie de surubelnite,patent sau cutter.
Bonusurile cu roaba,fantana,moara, le ofer copiilor ca sa le monteze si sa se joce cu ele.
Sincer nu prea stiu ce sa fac cu atatia bulbi;daca vrea cineva sa faca schimb astept oferte.
 

DIANA7

Member
Am mai spus intr-o alta interventie, ca la ceea ce am reclamat ca a sosit intr-o stare f proasta sau nu s-a prins am primit banii inapoi. Ideea e ca nu se poate inlocui fizic planta, desi am cerut asta. Mie imi pare rau de faptul ca nu mi s-au prins unele plante si nu le am, pt ca le doream. Din acest punct de vedere regret, nu din cel al banilor, care mi-au fost returnati, sunt ok cei de la Bakker in ceea ce priveste garantia!
 
D

dyayzh

Guest
Eu am facut comanda prin fax. Nu am primit nici un fel de raspuns gen ca au primit comanda. E ok asa? :?
 

ana500

Member
Fetelor eu tocmai i-am contactat pe cei de la bakker di romania , prin email, pt ca se pare ca garofitele curgatoare s-au tranformat in " garofite putrezite". Sper sa primesc raspuns. Pe telefon sunt greu de prins.
Cu trandafirii sper sa nu am asa probleme desi jumatate din cracutele de la fiecare trandafir comandat au fost purezite sau uscate. Este totusi suficient ca sa existe o singura cracuta verde care sa aiba doua-trei "ochiuri" sanatoase ( ma refer la viitori lastari) pt ca la nul isi va reveni complet. De garofite imi pare rau ca nu prea le merge.
 

thea

Member
Fetelor eu nu stiu ce sa fac cu cadoul de 25 de gladiole rosii si 25 de ranunculus galben.Nu cred ca am unde sa le pun si nici cand, :) .
Daca vreti spuneti si poate facem niscaiva schimburi.
 

reziucromania

New Member
buna fetelor ,
eu am facut comanda inainte de Pasti si deja am primit sms ca, coletul a fost trimis
Azi vad ce e in colet si va anunt !
 

thea

Member
reziucromania a spus:
buna fetelor ,
eu am facut comanda inainte de Pasti si deja am primit sms ca, coletul a fost trimis
Azi vad ce e in colet si va anunt !
Te rog sa-mi spui cum au ajuns florile ca eu sunt foc si para!
3 plantute sunt irecuperabile :x !
Pomul (Kaki) arata bine cand l-am scos din pachet,l-am tinut putin in apa(asa sunt instr. lor),dar dupa plantare i s-au pleostit mugurii :cry: .
Am trimis deja un mail cu kiwi.
 

reziucromania

New Member
Salut fetelor,
eu am facut 2 comenzi din 2 cataloage diferite si culmea prima comanda mi au trimis o.
Plantele sunt ok , am comandat capsuni cataratori si giganti care au venit super bine si bulbi de crini, un copacel trandafir si mix de clemantis. La clemantis intradevar plantutele sunta transparente dar de la lipsa de lumina dar radacinile sunt graoase si lemnoase. Am mai comandat si un trandafir mov care a ajuns foarte bine are radacina lunga si se vede ca e sanatos. Acum astept cea de a doua comanda in care am comandat fuchsia, trompeta ingerului, gladiole, trandafiri.
Am uitat sa spun ca am primit si trusa de scule care e foarte utila.
Eu pot sa zic ca am avut pana acum o experienta buna cu cei de la bakker dar sa vedem in continuare .....va tin la curent..
Monis ce fel de bulbi ai comandat?
 
Sus