Atonik (stimulator de crestere)

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
mi-ati bagat si mie 'cuiul' cu atonik -ul asta. e clar ca acum trebuie sa-l incerc si eu, numai sa il gasesc. am un candidat perfect pentru el :evil:
 

aura62

Member
ruxitzika a spus:
mi-ati bagat si mie 'cuiul' cu atonik -ul asta. e clar ca acum trebuie sa-l incerc si eu, numai sa il gasesc. am un candidat perfect pentru el :evil:
Eu chiar am cautat sa-l cumpar astazi :) , dar mi s-a oferit in locul lui "Revital", vanzatoarea spunandu-mi ca e "la fel de bun"....Nu am luat...
A folosit cineva Revital? Cum este? Diferenta de pret (semnificativa: 3,5 lei / 20 lei) ma face sa nu prea am incredere in vanzatoare.... :?, mai ales ca Atonik nu avea....
 

lelia

Well-Known Member
Eu doar atonik ,am folosit si cred ca n-as mai putea trai fara el,insa vreau sa incerc si cropmax cand voi gasi.
 

Viovett

Member
Lelia, am luat si eu Atonik si i-am facut "o baie" gardeniei sunt f curioasa sa vad care vor fi rezultatele :D

Crescuse multisor (are poate 35 de cm), dar ii dadeau tot frunze mici care nu cresteau foarte mult...(e drept ca trebuie sa-i schimb si vasul dar astept sa se mai incalzeasca si i-l schimb cand o dau afara).
 

Erwin

Member
aura62 a spus:
Eu chiar am cautat sa-l cumpar astazi :) , dar mi s-a oferit in locul lui "Revital", vanzatoarea spunandu-mi ca e "la fel de bun"....Nu am luat...
A folosit cineva Revital? Cum este? Diferenta de pret (semnificativa: 3,5 lei / 20 lei) ma face sa nu prea am incredere in vanzatoare.... :?, mai ales ca Atonik nu avea....

Si diferenta dintre cele doua produse e la fel de semnificativa. :D

Revital e bun. Si eu il folosesc. Dar nu e bun la inradacinare. Atonikul insa e foarte bun la inradacinare. Eu ud o data pe luna cu Revital... Dar cand vine vorba de inradacinat intre cele doua produse nu exista termen de comparatie.
 

aura62

Member
Multumesc Erwin!
Au promis la un magazin ca primesc zilele astea Atonik.... Nu am luat nici Revital, am asteptat sfatul vostru....si bine am facut.... :D
 

adana

Member
sa ne spui si noua pretul aura.eu auzisem ca ar fi scump rau.acum sper sa nu gresesc produsul :oops:
 

Erwin

Member
Monis, 1 mll la 1 l de apa, daca uzi plantele.
Daca pui la inradacinat, 2-3 picaturi in vasul (paharul, cana) in care pui plantele in apa la inradacinat.

In 10 zile un butas de gloxinie tigrina pink a facut radacini.
 

Fleur

Active Member
Poti sa-l imparti cu inca 1-2 persoane adana ca sa iesi mai ieftin si nu ai nevoie decat de putin fiindca nu se pune mereu ci numai de cateva ori.
 

nutilepadat

Active Member
Erwin a spus:
Monis, 1 mll la 1 l de apa, daca uzi plantele.
Daca pui la inradacinat, 2-3 picaturi in vasul (paharul, cana) in care pui plantele in apa la inradacinat.

In 10 zile un butas de gloxinie tigrina pink a facut radacini.
Asta este secretul tau de ai plante asa frumoase Erwin :rofl:
 

aura62

Member
Monis, de unde l-ai luat? La magazinul "meu" nu l-au adus astazi, au zis ca saptamana viitoare....
 

aura62

Member
aura....unde e magazinul tau....
Monis, e....acolo unde imi promisesera zilele trecute ca aduc....dar nu merita sa le fac reclama, ca nu s-au tinut de promisiune...

Am citit ca Atonik-ul este bun si pentru gradina cu legume...as vrea sa incerc la semintele de dovlecei, castraveti, rosii, puse direct in gradina, sa rasara mai repede, oare e bine?
 

mg

Member
Daca ziceti ca este asa de bun si o cura cu el , pentru plantele din gradina ar fi indicat , merita sa incerc si eu . Problema este unde , sau stie cineva un loc in Bucuresti unde se gaseste sau incep sa colind din magazin in magazin ?
 

Bridget

Member
cam tot ce se poate in matetrie de fitosanitare au la piata rosetti la magazinul de e colt. recunosc insa, ca nu stiu sigur daca au si atonik.
in Tulcea stie cineva pe unde gasesc asa ceva?
 

mg

Member
Bridget a spus:
cam tot ce se poate in matetrie de fitosanitare au la piata rosetti la magazinul de e colt. recunosc insa, ca nu stiu sigur daca au si atonik.
in Tulcea stie cineva pe unde gasesc asa ceva?
La acela vreau si eu sa ajung . Se paare ca este cel mai bun si este si cel mai vechi ...de pe vremea trecuta.....
 

tzushuca

Member
?

pot folosi si la tuia atonik fermecat?
am mai intrebat asta si la sectiunea ingrasaminte da
vin si aici cu intrebarea ca"s desperata
 
Sus