Amaryllis (Hippeastrum) part III

sini

Well-Known Member
Foarte frumos! Imi plac tare mult acestia albi cu putin verde.Sunt mai deosebiti.

Felicitari Dane pentru realizare si rabdare!
("Ciudat , dar ma mentin inca "verde" , cred ca de la plante "-folosesti aceeasi "papica"?)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
De ce nu , cred ca atunci cand dau foliarul cad stropi si in ceasca de cafea :rofl: :rofl: :rofl:

mersi dar natura a facut 99% , eu doar am schimbat sensul de circulatie in intersectie :D
 

zaara

New Member





Cele mai noi achizitii de amaryllis..Samba e bestial,abia astept sa ii vad florile..Bulbii au venit din Germania,a durat o luna si jumatate comanda si au costat aprox. 10 euro bucata. Sanatate si noroc la plante.
 

nick1971

Active Member
danero2004 a spus:
si ai mei nu au dus-o bine si chiar ma enervam ca nu face bulb mare si se tot inmultea la baza dar uite ca pana la urma din bulbul ala mic sau din toti gramada a iesit minunatia asta de floare

Papica bun si restul....dragoste
ce papica bun le-ai dat? :D
 

Dixisor

Member
Sunny Dream e o minunatie, parca ar fi un rasarit de soare la malul marii. :visator:
Deci le dai papica, este un ingrasamant specific bulbilor ? Am vazut mai multe formule de Peters si nu stiu care ar fi cea mai indicata pt bulbi. As incepe sa le dau si la ai mei de anul asta pt ca ma cam sar cu infloririle desi bulbii sunt maricei, frustranta treaba.
Dar de ce avorteaza? acum cativa ani am incercat polenizarea manuala, si dupa ce se umflase foarte bine capsula a inceput sa se ingalbeneasca si a murit.
 
Sus