Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Simina

Active Member
Chiar performant nu i-as spune pentru ca e un aparat foto compact.
Insa m-am straduit sa iasa bine cadrele.
 

adite

Active Member
Superba floare! :clap: Imi place mult forma florii. Am avut si eu anul trecut, dar am renuntat la aceasta varietate pentru altele.
 

akhalteke

Member
Ce frumosi sunt! Lady in Black m-a cucerit si Double Pink Rose la fel. :indragostit: Dar care nu e frumos? Felicitari tuturor!
 

popescu gp

Well-Known Member
Adite si Simina felicitari pentru reusita;eu mai am o gramada de inflorit si ma gandesc ca noptile sa mai tina cu caldurile de peste 10 grade ca s-i vad infloriti si pe acestia;sunt din fitosii de la Serge Saliba si au inceput tarziu evolutia.
 

Dea

Active Member
Superbi Simina!!! Ce le faci de sunt atat de plini de flori in acest sfarsit de octombrie? :D
Deja i-am taiat pe ai mei, incepusera sa se usuce, doar unul a mai ramas, ca are si el o floricica mica si draguta!
 

Simina

Active Member
Multumesc.
Nimic deosebit in ingrijirea lor. Acum sunt mai frumosi ca nu e canicula de peste vara. Am un balcon inchis cu orientare spre Sud, asa ca le merge bine.
Nu le-am pus ingrasamant, insa au fost pusi in primavara in pamant nou. Nu l-am folosit pe cel de anul trecut.
Ieri am mutat si alte flori de pe balconul deschis pe cel inchis, pentru ca a venit vremea rece. Acum sunt 3 grade, iar azi noapte a fost mai frig. Poate fac azi alte poze la inghesuiala de acum.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus