Hornbach

Dati o nota acestui furnizor!

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 0 0,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 100,0%

  • Total voters
    1

oana_oana

Member
mi-am cumparat ieri o stephanotis( fara flori) la 12,99 lei. pretul initial era cam de 40 lei, dar noroc cu reducerile. :D
au oferte bune acum.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sambata dupa amiaza am fost in Hornbach. Ce aveau: Helleborus -49 ron cu flori verzi, la ghiveci mare, ferigi mari si frumoase in jur de 20 ron, plante bulboase - unele inflorite intre 5 si 12 ron (zambile, narcise, muscari, lalele, ghiocei, pushkinia, crocus) ; multe obiecte decorative, cateva orhidee Phalaenopsis, cactusi, multe substante de ingrijire si pamant, cateva begonii elatior, anigozanthos...

Eu am cumparat narcise de 2 feluri si parca imi pare rau ca n-am luat decat atat. Insa, mi-e greu sa mai fac un drum pana acolo. Ce va sa zica inspiratia. :eek:f:
 
Asta seara am vazut bulbi de sprekelia, 2 bulbi cu 19,99 ron. Si multe alte feluri de bulbi, dar din cei obisnuiti: dalii, gladiole, canne, tuberoze, crini, etc.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am vazut si eu. Mi s-au parut mult prea mici pentru ce trebuia sa fie. M-am gandit ca ... ok, ii cumpar, ii plantez, ma invart pe langa ei si ... daca n-or sa infloresca din cauza ca-s prea mici o sa fiu dezamagita. Aceeasi situatie cu Hymenocalis galben - o splendoare. Dar prea mici bulbii.
 
D

dyayzh

Guest
Daca a inceput sa apara sprekelia sa am rabdare ca poate gasesc si aici.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Amatorii de trandafiri si alte plante de gradina sa dea fuga la Hornbach. In dimineata asta descarcau nenumarate soiuri de trandafiri, cornus sibirica, forsithya, weigella, hortensia arborescens, campsis. Aveau si camelii albe si rosii cu floare simpla, passiflora caerulea, etc.
 

rodica05

Member
Hornbach nu e furnizor, e doar distribuitor. Plantele provin din alte surse, necunoscute noua.
Avand in vedere faptul ca nu exista un singur furnizor si nu putem sti la ce sa ne asteptam cumparand plante de la Hornbach, l-am votat cu 5.

Rodica
 

Hariclea

Member
Eu am votat Hornbach cu nota 10 pentru ca:
-anul trecut erau singurii pe piata care aveau Phale in diferite culori si cu mai multe tije, cu floarea mare la 30RON, ceea ce mi s-a parut suuuuuuper!
- am luat clematite de la ei si au inflorit exact ca pe eticheta
- am gasit mereu ghivece de dimensiunea dorita si de o calitate buna fata de alte magazine mari.
- au o varietate destul de mare de plante, in general.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu i-am dat 9. Au produse de calitate, destul de diverse insa uneori mai au sincope la aprovizionare. In general distribuie marfa de la furnizori agreati si seriosi (ex. FloraSelf). Deci nu pot sa dau o nota mai mica. Am luat flori de la ei, ghivece, pamant, pietris, banuti de turba, tutori, cleme pentru flori, caserole pentru rasaduri, ingrasaminte. Sunt multumita.
 

angela draganoiu

Active Member
si eu le-am acordat tot 10 pt ca, pe linga faptul ca au plante bine ingrijite si la preturi accesibile (unele sint uneori chiar derizorii. amintiti-va de phale fara flori la 6 ron, violete pline de flori si cu multi boboci la 9 ron si multe altele), si pt faptul ca acolo exista oameni care te sfatuiesc despre plantele pe care vrei sa le cumperi ceea ce am vazut doar la Romstall Garden.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu stiu cine a dat nota 1 si pe ce anume s-a bazat. Invit persoana sa ne spuna ce nemultumire a avut ca sa intelegm si noi daca e sau nu corecta evaluarea facuta.
 

Sash

Active Member
Eu am dat 9.
A fost mama ieri si mi-a luat o violeta alba simpla cu 6,5 RON (din pacate a scapat-o tata pe scari asa ca la mine a ajuns cu ceva frunze si tije florale rupte...). Am inteles ca toate violetele erau simple, albe, albe cu marginea violet si violete, toate inflorite frumos. Aveau si orhidee la 30 RON dar nu stiu de care.
Nu aveau pamant Floremo.
 

oana_oana

Member
Eu le-am dat 10 pentru ca au pamant bun, ghivece practice si ieftine, banuti de turba, tot felul de accesorii pentru flori(scarite, cleme, etc), ingrasaminte si flori bine ingrijite.
Este drept ca au fost dati cand cautam violete si nu aveau, dar nu-i vina lor ca se cumpara repede :)
 

Sash

Active Member
Azi aveau o multime de bulbi de lalele, branduse si narcise. Unele erau superbe (pe etichete :D )
Si am mai descoperit ceva intamplator. Am luat o masca de ghiveci care era la reduceri - noroc ca am rugat-o pe una din responsabilele de raion sa imi ambaleze floarea cu ghiveci cu tot. Si asa mi-a dat un cartonas care certifica reducerea, altfel treceam cu produsul prin casa la pret normal. Banuiesc ca nu sunt singura care si-a imaginat ca nu e nevoie de cartonase suplimentare pentru a plati produsul la pretul afisat asa ca aveti grija :D
 

Mali_

Member
Eu le-am dat nota 5 pentru ca dupa ce am luat o planta la reducere m-au pus sa platesc pretul normal la casa. Avand multe produse nu mi-am dat seama pe loc, de-abia in masina am verificat bonul, asa ca m-am intors la relatii cu clientii unde m-a luat tipa la rost ca de ce nu am cartonasul respectiv si am asteptat foarte mult. Ieri am fost sa iau pamant si vazand ca au doar pungi de 10 l am cautat pe cineva de pe raion sa intreb de pungi de 50 l. Raspunsul a fost ca nu au pamant deloc, asa ca le-am aratat eu unde au pamant.
 

Sash

Active Member
Banuiesc ca la cel din berceni ai fost, ca acolo s-au inrautatit lucrurile in ultimul timp... mai ales cu personalul care la flori e sub orice critica.
Povestea cu cartonasele e o "particularitate" cu care eu m-am obisnuit intre timp...
Pungile mari de pamant sunt afara...
 
Sus