Muscate pe balcon - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

livint

New Member
Merci mult Gabiuta. Azi am rupt doua frunze care erau galbene aproape de tot. Sper sa se ridice temperaturile peste noapte ca sa pot sa le scot la geam. Muscatele de anul trecut, veteranele, s-au simtit minunat la geam si au inflorit in nestire pana in octombrie. Azi e soare si toate plantutele se bucura :mrgreen: si eu alaturi de ele.

O zi frumoasa sa aveti!
 

livint

New Member
Eu voi astepta luna aprilie. M-am bucurat prea tare ca dimineata era un soare puternic si cer senin insa acum cateva ore a nins :eek: ...se pare ca iarna asta e lunga si primavara se lasa asteptata :astept:
 

bebe Iris

Active Member
Am un pervaz care se nimereste sa aiba soare doar dimineata. Ce vroiati sa-l las gol? :) Ideea era ca nici la umbra nu li frig , deci se pot scoate afara. :D
 

livint

New Member
Nu am mai avut rabdare si le-am scos si eu afara, insa noaptea le iau in casa pentru ca e prea frig.
Sunt multumite sa stea la soare insa saracutele s-au prafuit foarte repede :( si nu prea as vrea sa le spal ... din cate stiu, nu e indicat sa le udam pe frunze :?:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: da de ce sa le speli??? :eek:
Aspira-le :) (glumesc :rofl: ).Ce daca s-au prafuit?Nu e normal cind stau afara???
 

popescu gp

Well-Known Member
Muscate

Astazi am scos muscatele la aer liber;sper sa nu scada prea mult temperatura noaptea caci ziua este super. Cu D-zeu inainte
 

madairina

Member
Am la servici mai multe muscate care stau inauntru pe pervaz si nu infloresc deloc. Nici anul trecut nu au inflorit. Ce sa le fac sa infloreasca? Le-am tuns dar ele se incapataneaza sa creasca mari si sa nu faca flori. Cum sa le conving sa infloreasca?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Irina parca la tine acolo nu prea e soare.....sau ma insel???Cred ca de aceea nu vor sa infloreasca.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus