Muscate pe balcon - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nutilepadat

Active Member
AICI SUNT VIITOARELE PLANTE MATURE :D

PRIMITE DE LA FLEUR SI OANA_OANA :) multumesc fetelor.mai sunt si din ale mele cateva :rofl:
 

Bridget

Member
nuti, sunt superbe muscatele inflorite! eu astept una de vreo saptamana sa infloreasca(e imbobocita doar), si-am tot sperat ca se va deschise, si o prind, insa se pare ca nu a vrut sa ma bucure... pana ma introrc eu acasa, nu cred ca mai prind nimic. :(
 

byby_anka_w

Member
nu le tund eu acum.dar nu stiu ce si cum sa procedez.trebuie tunse,nu trebuie...daca trebuie, cand sa le tund?daca le tin in casa,ierneaza sau vor fi tot asa verzi?
astea sunt problemele mele :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Toata vara au fost niste scofilcite care abia mai respirau si ele sa se tina in viata si...........deodata..............exact ca intr-un basm.O revenire extraordinara si mai ales o imbogatire nemaipomenita.
Dar asta bineinteles o data cu frigul :roll:
 

v.cristina

Active Member
la mine au inceput sa se cam usuce ... adevarul este ca o fost si tare frig

eu sper din tot sufletul sa se intaorca, barem pentru putin timp, caldura ca parca nu sunt pregatita inca pentru lunga si geroasa iarna :rugaciune: :cry:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Cred ca blondinele apar doar cand scade brusc si mult temperatura. Deci este un accident. Se poate repeta doar daca si conditiile de mediu vor fi identice sau asemanatoare.
 

v.cristina

Active Member
la mine pot sa spun ca muscatele rezista eroic si sunt pline de flori
au inceput sa se paleasca pe ici pe colo cate o frunza dar nu dau semne de oboseala :wink:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus