Furnizori bujori

Mali_

Member
Bineinteles ca vin fuga pe forum cu poze. Doar aici ma pot bucura cel mai bine, langa oameni care au aceleasi pasiuni.
 

Dana29

Member
Si eu caut bujori de multa vreme si in cele din urma am gasit. www.anthesis.ro si www.everde.com. De la anthesis am comandat in toamna toate cele 5 tipuri. De la everde abia acum am comandat din oferta noua de primavara. Toti sunt deosebiti si cei de la everde sunt si foarte ieftini. Mai gasiti soiuri deosebite si la www.oazadepalmieri.ro. Aici au si din cei arborescenti. Dar sunt mai scumpi.
 

Mali_

Member
La everde ai comandat din "oferta bulbi de flori", sau de unde? Vand si cu bucata, sau doar cantitati mai mari?
 

Dana29

Member
Am comandat din oferta bulbi de flori. Au un minim de comanda de 100 RON si poti comanda cate o bucata sau mai multe. Eu personal am comandat cate o bucata.
 

iris

Active Member
:) Azi am gasit in Cluj la Baumax rizomi de bujori rosii cu floare batuta soiul Karl Rosenfield la 13 ron foarte frumosi cu 3- 4 muguri . Gasiti si la OBI Oradea rizomi de bujori roz cu floare batuta insa sunt mai mici la pretul de 8 ron.
 

carla

Active Member
Am luat si eu azi un bujor Karl Rosenfield de la Bricostore cu 8 lei. Are deja doi muguri rosii destul de maricei. Acum ma tot uit la el si nu stiu ce sa fac, il pun la racoare si il plantez direct in gradina la primavara sau il plantez intr-un ghiveci in casa si apoi il transplantez afara. Voi cum procedati?

Si pentru cei care au mai plantat pana acum bujori primavara, au inflorit din primul an? Eu stiam ca se planteaza in august - septembrie dar nu m-am putut stapani cand l-am vazut pe raft. Si mi-am mai luat si hemerocallis :)
 

marirogo

Active Member
Bebe hai sa mergem la Oradea sau Brasov sa ne luam si noi bujori !!!! :mrgreen: ca la Baia Mare vad ca nu au d gand sa aduca.. :cry:
 

mymo

Active Member
carla a spus:
Am luat si eu azi un bujor Karl Rosenfield de la Bricostore cu 8 lei. Are deja doi muguri rosii destul de maricei. Acum ma tot uit la el si nu stiu ce sa fac, il pun la racoare si il plantez direct in gradina la primavara sau il plantez intr-un ghiveci in casa si apoi il transplantez afara. Voi cum procedati?

Si pentru cei care au mai plantat pana acum bujori primavara, au inflorit din primul an? Eu stiam ca se planteaza in august - septembrie dar nu m-am putut stapani cand l-am vazut pe raft. Si mi-am mai luat si hemerocallis :)
Planteaza-l direct in gradina,anul acesta nu o sa infloreasca.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Na ca mi-ati dat motiv de plimbaceala :rofl: Fetelor, spuneti ce vreti si daca gasesc la Baumaxul nostru va iau :D
 

bebe Iris

Active Member
Irinaaaa, esti o comoara!!! Multumim foarte mult!
2 bujorei Karl Rosenfield,unul mie si unul pentru "marirogo",dar astept sa confirme si ea.
:hug: :*
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Irina e o comoara realmente.Numai cine nu vrea nu o descopera la adevarata ei valoare :D
 

marirogo

Active Member
irinabv a spus:
Na ca mi-ati dat motiv de plimbaceala :rofl: Fetelor, spuneti ce vreti si daca gasesc la Baumaxul nostru va iau :D
Ioi ce fata de treaba esti Irina!! :hug: :*
Da bebe, vreau si eu 1 bucata!

Irina, mii de multumiri! :*
 

marirogo

Active Member
Gabiuta a spus:
Irina e o comoara realmente.Numai cine nu vrea nu o descopera la adevarata ei valoare :D
Pai sa stii Gabiuta, ca pe forumul asta am intalnit(chiar daca numai virtual) o multime de fete de milioane!!!
 
Sus