Cryptocereus anthonyanum

cornelia

Fondator
Membru staff
In momentul asta are 3 boboci. Primul e destul de grasut. Necazul meu a fost ca tocmai bobocii mai mari au fost invadati de lanosi. Asa ca i-am curatat cu scobitori. M-am temut ca or sa cada bobocii dar vad ca nu. Sper sa am si eu bucuria in primavara asta sa vad macar o floare.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
A pierdut 2 boboci. S-au uscat efectiv pe crengute fara sa sufere vreodata de uscaciune la radacina. :( :eek: Am mai ramas cu 1 boboc.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Tinem pumni sa infloreasca! Bobocul pare zdravan, bine dezvoltat. :rugaciune: :clap: :dans: :astept: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Cornelia ce mai face Cryptocereusul? Ii facem galerie in continuare? :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Creste inca, e bine. Bobocul incepe sa se inroseasca, asa cum ar trebui sa fie petalele exterioare ale florii. Incerc sa-i fac poza, dar nu vreau sa-l misc si e foarte incomod.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
:eek: Ce avant si-a luat! Inca putin si .....gata ....il admiram in toata splendoarea sa! :astept: :clap: :dans: :astept: :rugaciune:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu zic ca mai dureaza cel putin o saptamana. Sunt dezvoltate doar petalele exterioare, miezul trebuie sa mai creasca.

Evident, asta in cazul in care nu se supara iara pe noi toti. :wink:
 

celeste

Member
Bravo, Cornelia ! :clap:
Eu nu cred ca se mai supara de-acum, ca nu mai are nici un motiv, dar sunt de acord ca mai dureaza... Si ne va face la toti o surpriza de mari proportii. :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Uraaa! :clap: Macar asa sa mai uitam de ........ evenimentele zilelor actuale! :eek:f: Ne alinam supararile cu floricelele, care nu prea ne dezamagesc!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu zic sa va pastrati entuziasmul pentru cand ... chiar o inflori. Haideti, inca putina galerie. :)
 
Sus