Vanda spp.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

IRINA2714

Member
sunt 2 plante diferite
una e movulina si una rozalie...te rog sa te uiti bine ca ma'' ienervez'' si le pun sa faca alte tije sa le vezi... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Bine zana a orhideelor nu mai zic nimic!
inghit in sec si astept sa le admir inflorite!

:rofl: :rofl:
pupici
 

CristianG

Well-Known Member
Felicitari Irina! Recunosc ca Vandele te-ar prefera pe tine....Sunt convins ca fiecare planta din comert isi doreste sa ajunga pe mana unui crescator experimentat. Personal vorbind, chiar daca fac aceleasi operatii in fiecare zi nu ma deranjeaza...Deja m-am obisnuit! Orice efort pana la urma este si rasplatit. Bravo! :)
 

IRINA2714

Member
multumesc Cristian
eu pe toate orhidele le iubesc la fel, vandele le iubesc mai mult e adevarat insa toate ma rasplatesc cu floricele
 
D

dyayzh

Guest
Am cumparat si eu de la Brasov o Vanda la reduceri, dar care arata destul de bine la radacini. O tin la geam caci am inteles ca vrea lumina, asa e?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Irinaaaaaa e superba.
eu una nu am vazut inca una inflorita pe viu.
imi inchipui ca in realitate e si ma frumoasa!
o asteptam si pe rozalina.
:oops:
 

CristianG

Well-Known Member
dyayzh a spus:
Am cumparat si eu de la Brasov o Vanda la reduceri, dar care arata destul de bine la radacini. O tin la geam caci am inteles ca vrea lumina, asa e?
In momentul cumpararii era in vas? Important este sa nu aiba probleme cu radacinile.Vanda are nevoie de lumina puternica, soare in perioada toamna-primavara.Vara necesita umbrire pentru ca sta in geam si risti ca planta sa se deshitrateze. Succes in cresterea ei! :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Serios Cornelia??????
nu pot sa cred!!!!!!
na cine o cumpara la pretul asta chiar ca risca foarte mult pentru ca la preteniile ei nu stiu daca multi reusesc sa aiba cu adevarat parte de ele.

eu una nu as da atat aia-i sigur!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus