Trandafirul Albastru

dana_rusu

Member
am patit si eu cu cel trandafir albastru dar nu era nici pe departe culoarea de pe ambalaj probabil este o strategie sa vanda mai mult fiindca eu sunt convinsa ca oricine vede un trandafir albastru are tendinta sa-l cumpere.
 

v.cristina

Active Member
probabil ai dreptate dana si este foarte pacat ca unii oameni se preteaza la astfel de trucuri mizere ca sa-si vanda marfa

si eu am patit de cateva ori sa cumpar flori , nu numai trandafiri , pt ca mi-a placut culoarea de pe anbalaj si in cele din urma sa nu fie nici pe departe ceea ce era sugerat......eu cred ca se mai fac si confuzii :) :) :) ...naiva de mine :(
 

irinabv

Active Member
Moderator
Anul asta incerc din nou Nu e nici Sterling, nici Sissi, nici Mainzer F...(ca nu stiu cum se scrie). Si e de la un furnizor ungur parca. sa vedem ce-o iesi. :wink:
 

irinabv

Active Member
Moderator
Multumesc :D I-am pus si un praf de ingrasamant pt. hortensii albastre, adica am trisat un pic. Acum ori moare ori se albastreste. :rofl:
 

fixpix

Active Member
apoi irina, nu stiu ce e asa mare balamucu... ca nici macar in poza asta a ta nu mi se pare o floare de culoare iesita din comun. as zice chiar ca e cam stearsa.
am si eu un trandafir cica mov, dar nici nu-i merge bine ca si celorlalti, nici nu pot zice ca are o culoare/miros splendid...asa ca, zau ii prefer pe ceilalti. roz, bordo, portocaliu, etc.
sunt atatea si atatea alte plante care iti scot flori de un albastru perfect!
:mrgreen:
 

mirela06

Active Member
Fixule. Tu vrei sa intristezi fata ..si pe mine. :rofl:
Maiii. Eu cred ca ai tu ceva si nu-i asa de albastru, ca al nostru. Ei, eu recunosc. Al meu este putin mov :rofl: :rofl: :rofl:
 

fixpix

Active Member
eh. doamne fereste! nu intristez pe nimeni. asa-i irina?
nu te iei tu dupa ce zic io!
imi dadeam cu parerea!
de aia is si io p-aci!
:rofl:

ziceam ca unele flori sunt create de cine le-a creat pentru a fi albe, galbene, roz, bordo etc... si ALTELE pentru a fi albastre.

simplu!
 

mirela06

Active Member
Oricum, parerea ta nu doare ci bine dispune :rofl:
Da-i dragule cu ea in noi , ca eu oricum ...ma gadal :rofl:
 

irinabv

Active Member
Moderator
Fixule sa sti ca am fost trista toata ziua :cry: Acum pe seara mi-am mai revenit. Razbunarea mea va fi ca o sa am cel mai ce trandafir albastru din toata Romania asta.
Hai c-am glumit :rofl:
 

sicora fabian

Active Member
Mihai, ce-ai mai facut cu Sterlingul? A iesit albastru? Ca nici lalelele nu au iesit cum erau pe ambalaj, si la ele se lucreaza de ceva ani!
 
Sus