Trandafiri elipopa

elipopa

Active Member
e prima data cand pun poze(si am reusit asta datorita sfaturilor voastre din topic, va multumesc pentru felul in care ati explicat cum se poate face!!!) sper sa ma fi descurcat!!! :D
 

anasstasia

Active Member
Tare frumosi sint. Mi-ar fi placut sa ne spui si numele lor. O parte ii stiu, insa altii imi scapa si as fi vrut sa-i stiu pe toti.
 

elipopa

Active Member
anasstasia a spus:
Tare frumosi sint. Mi-ar fi placut sa ne spui si numele lor. O parte ii stiu, insa altii imi scapa si as fi vrut sa-i stiu pe toti.
draga mea, majoritatea sunt pusi cu pet-ul , ii am de vreo trei ani, pe atunci nu ma interesa numele lor, puneam la prins ce-mi placea!! unii am reusit si eu sa-i identific de cand am descoperit egradini!!! imi pare rau ca nu pot sa te ajut in aceasta privinta!
in acest an am cumparat multi in primavara am luat casanova si gaumo si ce am luat acum in toamna!!
 

anasstasia

Active Member
Trebuie sa-mi spui metoda ta de a prinde trandafiri cu PET-ul. Eu am incercat vara aceasta cu peste 80 de butasi :oops: , insa nu a iesit nimic. Am mina proasta. Poate ma ajuti la un moment dat si imi dai reteta ta miraculoasa. :D
 

elipopa

Active Member
fisulix a spus:
Sissi e interesant. Culoarea naturala e exact ca in poza sau e mai intensa?
am observat ca difera intensitatea culorii, am doi, unul in semiumbra si altul in plin soare, cel din plin soare are o nuanta mai pala,cel din semiumbra are o culoare mai intensa! dar e superb si are un parfum deosebit!
 

elipopa

Active Member
am fost la tara , din cei pusi cu radacina numai limelight e uscat la suprafata, nu l-am scos in ideea ca va da vreun lastar de mai jos!
din cei pusi cu petul doar 5 s-au uscat, asta iarna a batut cam tare vantul si au zburat peturile! restul sunt toti plini de lastari rosii!!
abia astept sa infloreasca!!!
 

elipopa

Active Member
Bine ar fi ca nici nu l-a mai adus ronaland in primavara! daca nu se prinde trebuie sa fac rost de un lastar ca prea-mi place! vad ca la lastari prinsi cu pet-ul am noroc :wink: :)
 
Sus