Trandafiri Danero

lelia

Well-Known Member
Normal ca sunt frumosi ! minunati !!! :visator:
Pitici si movuliul ,imi plac la nebunie !
Sa te bucuri de ei !
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
e ultima achizitie de la Yurta , si e ciudat ca frunzele nu sunt verzi , nici vara nici iarna :|

Am luat si eu vreo 10 tipuri dar ca in RO , am doar ce se vede , cel galben intens si inca vreo 2-3 nu au fost culorile de pe pachete.

Urmeaza sa mai infloreasca si puii pusi la prins in primavara , printre care si un cameleon
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Multumesc tuturor si va urez la fel sa va traiasca si sa va bucure si pe voi la fel cum ma bucura ai mei pe mine

Doina , pana la urma vad ca frunzele bazale au inceput sa se inverzeasca si la ala , dar cele din varf inca sunt rosiatice

Fabiane , fiecare poze e diferita , ala de zici ca e de ceara e luat de la kaufland cand erau doar un varf de 5 cm si asa a aparut culoarea , probabil celalalt sa fie la fel , dar sunt 2 trandafiri diferiti ca planta :wink:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
La noi e o florarie pe "duca" si acum 2 ani , scapau de ei la 5 lei tufa , cei mai multi sunt de la ei , doar ca nu mai aveau decat 2 sau 3 culori , iar cel de hartie e intradevar de la Kauf , dar aici nu au mai adus si alte culori

De ce sa i crestem ,pai sunt mici si f simpatici , infloresc superb , nu sunt pretentiosi si nici nu i movilesc iarna.....o placere

Mersi Aleynad :)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Pe asta nu mai stiu de unde l am . dar a mers bine acolo asa , mersi

Insa vad ca vrea sa se ridice mai mult , un pic invers ca anul trecut , probabil din cauza zapezii lipsa , se pare ca nu au avut asa o patura protectoare
 

claude

Well-Known Member
Moderator
De ce i-ai despartit? Ma gandesc ca arata bine un pitic stufos, intins pe o bucata mai mare. Eu n-am trandafiri miniatur si de-aia intreb, poate de-aia se planteaza 2-3 in ghiveci pentru ca nu sunt f. stufosi si in felul asta tufa devine mai bogata...
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Se "tufacesc " si ei singuri , toti aia pitici mai batrani au fost si mai mici la mutare.

Astia pun mai multi in caz de piere unu sau nu se prind toti :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
S-a deschis si la mine sezonul cu un trandafir , dar unul cu un boboc dar 2 flori (sau asa pare)



:rofl:
 

Dea

Active Member
Foarte interesant si frumos trandafirul tau Dane! :D
Daca e unul cu boboc si doua flori, atunci ai inceput sezonul bine! :D La cat mai multi si frumosi!
 
Sus